Blitz

Tag "Lojerat Paraolimpike"

Atletet shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike, po ne a kemi të tillë? Ministria e Arsimit refuzon të përgjigjet

    Atletet shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike, po ne a kemi të tillë? Ministria e Arsimit refuzon të përgjigjet

Dy atlete me origjinë shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike që u zhvilluan përgjatë datave 7-18 shtator. Bëhet fjalë për Arjola Dedajn dhe Arjola Trimin. Arjola Dedaj është një

Read Full Article

Lojërat Paraolimpike, notarja 15-vjeçare mahnit me hyrjen e saj si gangstere

Lojërat Paraolimpike, notarja 15-vjeçare mahnit me hyrjen e saj si gangstere

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Notarja 15-vjeçare nga Northampton në Angli, Ellie Robinson, e cila vendosi një rekord të ri në garën e “S6 50m butterfly”

Read Full Article

Zyrtare, Rusia dështon me apelimin. I ndalohet pjesëmarrja në Lojërat Paraolimpike

    Zyrtare, Rusia dështon me apelimin. I ndalohet pjesëmarrja në Lojërat Paraolimpike

Rusia nuk do të konkurrojë në Paraolimpiadën e muajit të ardhshëm që zhvillohet në Rio, pavarësisht ankesës të depozituar ku kundërshtohej ndalimi i pjesëmarrjes. CAS ka lënë në fuqi vendimin

Read Full Article