Blitz

Tag "Ligji i mbetjeve urbane"

Nishani për ligjin e mbetjeve urbane: Do të flas në fund

    Nishani për ligjin e mbetjeve urbane: Do të flas në fund

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, është shprehur se do ta thotë fjalën e tij për ligjin e importit të mbetjeve pasi të kenë përfunduar konsultat me ekspertë të

Read Full Article

Ben Blushi publikon video: Shihni se sa njerëz vdesin në Shqipëri nga mbetjet

    Ben Blushi publikon video: Shihni se sa njerëz vdesin në Shqipëri nga mbetjet

Ben Blushi, i cili pak ditë më parë njoftoi, përmes një letre të hapur, largimin e tij nga Partia Socialiste, ka shprehur haptazi kundërshtimin e tij për miratimin e ligjit

Read Full Article

Ligji i mbetjeve, Meta: Në mbështetje të Shoqërisë Civile për monitorim

    Ligji i mbetjeve, Meta: Në mbështetje të Shoqërisë Civile për monitorim

Në një prononcim për mediat, kryeparlamentari Ilir Meta reagoi lidhur me protestën e paralajmëruar të Shoqërisë Civile që kundërshton ligjin për mbetjet urbane. Një ditë përpara protestës, ai u shpreh

Read Full Article

Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

    Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se ligji i importit të mbetjeve që u miratua pak ditë më parë në parlament, nuk është miratuar

Read Full Article

Ligji për mbetjet, deputeti i LSI-së: Do të dal në protestë me shoqërinë civile

    Ligji për mbetjet, deputeti i LSI-së: Do të dal në protestë me shoqërinë civile

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, i cili abstenoi në parlament ligjin për importin e mbetjeve dhe që ka shpallur kandidaturën për kreun e kësaj force, ka dalë

Read Full Article