Blitz

Tag "Kundershtim"

PD refuzon propozimin amerikan, kërkon përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu

    PD refuzon propozimin amerikan, kërkon përjashtimin e ndërkombëtarëve nga vetingu

Partia Demokratike ka vendosur t’i thotë “Jo” propozimit amerikan për reformën në drejtësi dhe ka dorëzuar një propozim të ri. Përmes saj kërkohet përjashtimi i ndërkombëtarëve nga vetingu. Mbledhja e Grupit

Read Full Article

(Ekskluzive) Inaugurimi i parkut të lojërave, aktivisti Eljan Tanini dëbohet nga protestuesit

    (Ekskluzive) Inaugurimi i parkut të lojërave, aktivisti Eljan Tanini dëbohet nga protestuesit

Vetëm pak metra larg parkut të lojërave te Liqeni Artificial, ku fëmijët të shoqëruar nga prindërit dhe gjyshërit po i gëzoheshin 1 qershorit, protestuesit që gjatë gjithë këtyre muajve kanë

Read Full Article

Ratifikimi i demarkacionit, opozita kosovare paralajmëron kundërshtimin në Kuvend dhe në shesh

    Ratifikimi i demarkacionit, opozita kosovare paralajmëron kundërshtimin në Kuvend dhe në shesh

Opozita kosovare ka bërë të ditur se do të rikthehet në Kuvend në ditën që do të ratifikohet Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi. Ndërkohë që qeveria pritet ta

Read Full Article

Prezenca në rritje e NATO-s, Rusia kundërpërgjigjet me shtim të trupave në kufij

    Prezenca në rritje e NATO-s, Rusia kundërpërgjigjet me shtim të trupave në kufij

Rusia ka njoftuar shtimin e të tjerë trupave ushtarake nëpër kufij si reagim kundër rritjes së prezencës së NATO-s në Europën Lindore. Shteti rus deklaroi të mërkurën se kundërshton prezencën

Read Full Article