Blitz

Tag "kunder"

Ligji për mbetjet, deputeti i LSI-së: Do të dal në protestë me shoqërinë civile

    Ligji për mbetjet, deputeti i LSI-së: Do të dal në protestë me shoqërinë civile

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, i cili abstenoi në parlament ligjin për importin e mbetjeve dhe që ka shpallur kandidaturën për kreun e kësaj force, ka dalë

Read Full Article

Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

    Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

Pavarësisht apelit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të saj, Isa Mustafa, deputetë brenda koalicionit refuzojnë të votojnë demarkacionin. Seanca e përcaktuar për t’u zhvilluar këtë të enjte

Read Full Article

Google shfrytëzon Apple për reklamat e tij

    Google shfrytëzon Apple për reklamat e tij

Apple është përzgjedhur nga dy konkurrentet e saj më të mëdha. Mësohet se Google dhe Microsoft (MSFT Tech30) janë duke përdorur disa nga mekanizmat e Apple-it (AAPL, Tech30) për të

Read Full Article

“Brexit”, qeveria britanike rrëzon peticionin me 4 milionë firma për një referendum të dytë

    “Brexit”, qeveria britanike rrëzon peticionin me 4 milionë firma për një referendum të dytë

Qeveria britanike ka refuzuar të marrë në konsideratë peticionin  e nënshkruar nga 4 milionë njerëz për zhvillimin e një referendumi të dytë. Kryeministri David Cameron e rrëzoi referendumin e dytë pavarësisht

Read Full Article