Blitz

Tag "Korrupsion"

I ofroi 1000 lekë policit rrugor, arrestohet 21-vjeçari në Durrës

    I ofroi 1000 lekë policit rrugor, arrestohet 21-vjeçari në Durrës

Nga Anduena Llabani Policia e Durrësit ka vënë në pranga një të ri, i cili tentoi të korruptonte efektivin e Policisë Rrugore duke i ofruar 1000 lekë për t’iu shmangur

Read Full Article

Donald Lu: Ka përfunduar koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar

    Donald Lu: Ka përfunduar koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, ka qenë gjithashtu i pranishëm në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj. Drejtuar atyre, ai u shpreh se shqiptarët presin shumë me

Read Full Article

Ja si u largua gjyqtarja Andrea jashtë vendit, pak orë para masës së sigurisë

    Ja si u largua gjyqtarja Andrea jashtë vendit, pak orë para masës së sigurisë

Lindin dyshime të forta se gjyqtarja Majlinda Andrea, e cila u akuzua nga Prokuroria e Përgjithshme për një rast korrupsioni me vlerën e 50 mijë eurove për një vendim gjykate

Read Full Article

Blatter “hedh bombën”: Në Europë trukohen shortet!

    Blatter “hedh bombën”: Në Europë trukohen shortet!

Aktualisht, Joseph Blatter po vuan një skualifikim  prej 6 vitesh për korrupsion, ama nuk mendon të qëndrojë në “hije”, por të kalojë menjëherë në kundërsulm, duke lëshuar akuza drejt sistemit

Read Full Article