Blitz

Tag "Kontrolle"

Tiranë, AKU bllokon salsiçe me salmonelë në një restorant, gjobit subjektin

    Tiranë, AKU bllokon salsiçe me salmonelë në një restorant, gjobit subjektin

Gjatë kontrollit dhe analizave të kryera nga AKU në një restorant në Tiranë janë gjetur dhe sekuestruar sasi e konsiderueshme salsiçesh me salmonelë. Menjëherë, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar

Read Full Article

Një deputet takime të fshehta me Dritan Dajtin, SHKB kontrolle në burgun 302

    Një deputet takime të fshehta me Dritan Dajtin, SHKB kontrolle në burgun 302

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka zbarkuar sot në burgun 302 për të kryer kontrolle pas deklaratës së gazetarit Artan Hoxha dje në “News24” se një prej deputetëve të Komisionit

Read Full Article

Vdekja e turistit rus në Himarë, policia kontroll të gjitha mjeteve ujore

    Vdekja e turistit rus në Himarë, policia kontroll të gjitha mjeteve ujore

Një ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Himarë, Policia Kufitare ka ndërmarrë një aksion për kontrollin e mjeteve ujore. Bëhet me dije se janë shoqëruar disa persona bashkë

Read Full Article

Muriqan, kapet shoferi me 21 pako kanabis fshehur brenda kondicionerit

    Muriqan, kapet shoferi me 21 pako kanabis fshehur brenda kondicionerit

Policia Kufitare në Muriqan ka vënë në pranga një shtetas shqiptar, i cili u kap në flagrancë teksa posedonte sasi të konsiderueshme lënde narkotike. Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën

Read Full Article

Shtyhet ndeshja Manchester United-Bournemouth, shkak një alarm për bombë

    Shtyhet ndeshja Manchester United-Bournemouth, shkak një alarm për bombë

20,000 persona u nxorrën jashtë nga stadiumi kur në orën 16:00 të ditës së sotme do të luhej ndeshja e Premier League midis Manchester United dhe Bournemouth në “Old Trafford”.

Read Full Article

Europol: 17 të arrestuar në operacionin kundër trafikut të drogës, ndër ta 6 shqiptarë

    Europol: 17 të arrestuar në operacionin kundër trafikut të drogës, ndër ta 6 shqiptarë

Rrjeti europian i policisë bën me dije se në kuadër të aksionit kundër trafikut të drogës, janë vënë në pranga 17 persona, ndër ta 6 shqiptarë dhe 11 grekë. Ky

Read Full Article

Rritja e sigurisë në Tiranë, pranga 9 shoferëve të dehur

    Rritja e sigurisë në Tiranë, pranga 9 shoferëve të dehur

Policia e Tiranës ka vijuar me planin e masave për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Si rezultat i punës në terren janë vënë në pranga nëntë persona për drejtim

Read Full Article

130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

    130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

Prej nisjes së aksionit të kontrollit prej disa ditësh, 130 mjete luksoze kanë kaluar në “sitën” e Policisë së Tiranës. Nga burime të uniformave blu, është zbuluar se për gjashtë

Read Full Article