Blitz

Tag "Kenga Magjike"

Zbuloni se cila është këngëtarja që rikthehet pas 9 vitesh në “Kënga Magjike”…

    Zbuloni se cila është këngëtarja që rikthehet pas 9 vitesh në “Kënga Magjike”…

Rikthehet në “Kënga magjike” një tjetër këngëtare, e cila ka vite që i ka munguar këtij festivali. Blitz.al ka mësuar se ajo është Flaka Krelani, e cila rikthehet pas 9

Read Full Article

Nis “Kënga Magjike” 2016, zbulohet formula e re e përzgjedhjes së konkurrentëve

    Nis “Kënga Magjike” 2016, zbulohet formula e re e përzgjedhjes së konkurrentëve

Pasditen e sotme ka nisur zyrtarisht festivali “Kënga Magjike” 2016 dhe kjo është lajmëruar nga vetë prezantuesi i këtij kompeticioni, Ardit Gjebrea tek “E diela shqiptare”. Risi këtë vit do

Read Full Article