Blitz

Tag "kancelarja"

Sulmi në Gjermani, kancelarja Merkel takon familjarët e shqiptarit Dijamant Zabërgja

    Sulmi në Gjermani, kancelarja Merkel takon familjarët e shqiptarit Dijamant Zabërgja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka vizituar së fundmi familjen e Dijamant Zabërgja, njëri prej viktimave me origjinë shqiptare të sulmit në Mynih më 22 korrik. Merkel ishte e pranishme në

Read Full Article

Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

    Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka reaguar pas sulmit të shënuar një ditë më parë në Mynih, ku mbetën të vrarë 9 persona, mes tyre dhe tre të rinj shqiptarë nga

Read Full Article