Blitz

Tag "Kanada"

Kanadaja lejon zyrtarisht hixhabin si pjesë të uniformës së policeve

    Kanadaja lejon zyrtarisht hixhabin si pjesë të uniformës së policeve

Policia Kalorsiake Mbretërore në Kanada ((RCMP) ka vendosur të lejojë gratë myslimane që të veshin hixhabin gjatë ushtrimit të detyrës. Ky vendim merret 16 vjet pas lejimit të veshjes së

Read Full Article

Parandalohet një sulm terrorist në Kanada, vritet i dyshuari

    Parandalohet një sulm terrorist në Kanada, vritet i dyshuari

Gjatë një operacioni anti-terrori, policia kanadeze ka ekzekutuar një të dyshuar për terrorizëm. Mediat vendase shkruajnë se policia ka bastisur banesën e tij në Strathroy, në jugperëndim të Torontos. I dyshuari,

Read Full Article

Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

    Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Zjarri i pak ditëve më parë që përfshiu pyllin dhe banesat e qytetit Fort McMurray në Kanada vijon ende. Shkak i

Read Full Article

Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

    Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Zjarri masiv ka përfshirë pyjet në afërsi të qytetit Fort McMurray në Kanada, i cili është përhapur duke kërcënuar dhe zonat

Read Full Article