Blitz

Tag "Japonia"

Testet bërthamore të Koresë së Veriut, Japonia merr masa: Fond 1 miliard $ për përmirësimin e mbrojtjes

    Testet bërthamore të Koresë së Veriut, Japonia merr masa: Fond 1 miliard $ për përmirësimin e mbrojtjes

Japonia mundet të përshpejtojë përmirësimin e mbrojtjes nga raketat në prag të testeve bërthamore të njoftuara nga Koreja e Veriut. Flitet për financimin e 1 miliard dollarëve në prag të

Read Full Article

Avionët ushtarakë kinezë pranë hapësirës ajrore japoneze, tensione mes dy vendeve

    Avionët ushtarakë kinezë pranë hapësirës ajrore japoneze, tensione mes dy vendeve

Tetë avionë ushtarakë kinezë, që fluturuan mes ishujve  Okinava dhe Miyakojima, kanë shkaktuar tensione mes Kinës dhe Japonisë. Bëhet fjalë për avionë bombardues, mbikëqyrës dhe një avion luftarak. Në deklaratën

Read Full Article