Blitz

Tag "ITALI"

Tërmeti në Itali, Mbrojtja Civile: Janë ndihmuar 15 mijë njerëz. Renzi: Do të rindërtojmë gjithçka

    Tërmeti në Itali, Mbrojtja Civile: Janë ndihmuar 15 mijë njerëz. Renzi: Do të rindërtojmë gjithçka

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë që goditi Italinë Qendrore me epiqendër në Norcia, vijon puna për strehimin e banorëve të prekur  dhe përmirësimin e situatës.

Read Full Article

Një tërmet 6.5 ballë godet Italinë Qendrore, dyshohet për viktima

    Një tërmet 6.5 ballë godet Italinë Qendrore, dyshohet për viktima

Një tërmet me magnitudë 6.5 ballë ka goditur mëngjesin e sotëm Italinë Qendrore. Lëkundjet e forta të regjistruara në orën 07:41, me epiqendër në Norcia, janë ndier në orën 07:44

Read Full Article

Përfituan nga paniku pas tërmetit, tre të burgosur shqiptarë përdorin çarçafë për t’u arratisur nga burgu në Romë

    Përfituan nga paniku pas tërmetit, tre të burgosur shqiptarë përdorin çarçafë për t’u arratisur nga burgu në Romë

Tre të burgosur shqiptarë kanë mundur të arratisen nga burgu në Romë duke zbritur me çarçafë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në burgun e Rebibbia-s në Romë. “Corriere della

Read Full Article

Tri tërmete në Itali, të ndjekura nga 200 lëkundje. Rreth 3,000 banorë të zhvendosur

    Tri tërmete në Itali, të ndjekura nga 200 lëkundje. Rreth 3,000 banorë të zhvendosur

Tri tërmete të forta me magnitudë 5.4 ballë, 5.9 dhe 4.6 ballë kanë goditur gjatë natës Italinë, me epiqendër në Val Nerine, duke shkaktuar dëmtime të shumta. Mësohet se tërmetet

Read Full Article

Itali, sekuestrohen 700 kg kanabis që vinin nga Shqipëria, me vlerë 5 milionë euro

    Itali, sekuestrohen 700 kg kanabis që vinin nga Shqipëria, me vlerë 5 milionë euro

Mbrëmjen e djeshme, policia italiane ka sekuestruar një sasi prej 700 kg kanabis në brigjet e Barit, e cila transportohej me një skaf që vinte nga Shqipëria. Mediat italiane bënë

Read Full Article

Shqiptari me probleme mendore rrëmben 2 infermiere në Itali, përdhunon njërën

    Shqiptari me probleme mendore rrëmben 2 infermiere në Itali, përdhunon njërën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qendrën e Shëndetit Mendor në Avexano të Italisë, ku një shqiptar me probleme mendore ka rrëmbyer fillimisht dy infermiere dhe më pas ka

Read Full Article

Përfshihet nga flakët banesa e familjes shqiptare, 7 anëtarët hidhen nga kati i dytë

    Përfshihet nga flakët banesa e familjes shqiptare, 7 anëtarët hidhen nga kati i dytë

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një banesë në Rimini të Italisë. Mësohet se zjarri nisi në katin e parë për shkaqe ende të paditura, duke bllokuar brenda banesës familjen shqiptare

Read Full Article

Sekuestrohen 277 kg drogë në Itali, pranga katër shtetasve shqiptarë

    Sekuestrohen 277 kg drogë në Itali, pranga katër shtetasve shqiptarë

Nga Anduena Llabani Tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë është zhvilluar mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Italiane. Janë sekuestruar në San Cataldo, Leçe, 277 kg Cannabis Sativa dhe mjeti lundrues skaf

Read Full Article

Itali, gjyshi shqiptar vdes në aksident, por i shpëton jetën mbesës

  Itali, gjyshi shqiptar vdes në aksident, por i shpëton jetën mbesës

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali, ku ka mbetur i vdekur një shtetas shqiptar. Aksidenti është shënuar mbrëmjen e

Read Full Article

Sekuestrohet gomonia me 734 kg marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto

  Sekuestrohet gomonia me 734 kg marijuanë, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto

Nga Anduena Llabani Një tjetër operacion antitrafik i Policisë së Shtetit me Policinë Italiane është finalizuar me sekuestrimin e 734

Read Full Article

Një muaj nga tërmeti në Itali, peshkopi: Energji dhe dëshirë për të rindërtuar së bashku

  Një muaj nga tërmeti në Itali, peshkopi: Energji dhe dëshirë për të rindërtuar së bashku

Sot, më 24 shtator, bëhet një muaj nga tërmeti që goditi më 24 gusht Italinë Qendrore, duke shkaktuar 297 viktima

Read Full Article

Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

  Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

Nga Anduena Llabani Si rezultat i një operacioni të përbashkët antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe autoriteteve policore italiane është

Read Full Article

Përfshirja e pilotit italian në rrjetin e narkotrafikut, nisin hetimet edhe në Itali

  Përfshirja e pilotit italian në rrjetin e narkotrafikut, nisin hetimet edhe në Itali

Nga Anduena Llabani Italia nis hetime paralele për kontratat e Guidit me rrjetin e narkotrafikut, mes tyre shqiptarë dhe italianë.

Read Full Article

Komuna e Amatrice-s padit “Charlie Hebdo”-n për karikaturat pas tërmetit

  Komuna e Amatrice-s padit “Charlie Hebdo”-n për karikaturat pas tërmetit

“Fyerje e rëndë” – kështu i cilëson komuna e Amatrice-s në Itali karikaturat e gazetës satirike franceze “Charlie Hebdo” pas

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Itali, grumbullohen 6 mln € në ndihmë të të prekurve

  Rritet numri i viktimave në Itali, grumbullohen 6 mln € në ndihmë të të prekurve

Rreth orës 11:40 ka nisur në Itali varrimi i viktimave të tërmetit që goditi Italinë qendrore, nga i cili deri

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Itali. Nga 24 gushti, 1.059 tronditje të regjistruara

  Rritet numri i viktimave në Itali. Nga 24 gushti, 1.059 tronditje të regjistruara

Bilanci tragjik i viktimave në Itali vijon të thellohet, duke numëruar 278 viktima dhe qindra të plagosur. Dëmet e shumta

Read Full Article

Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

  Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

Pas tërmetit 6.2 ballë që goditi Italinë qendrore dy ditë më parë, është vendosur që e shtuna e nesërme të

Read Full Article

Itali, sërish lëkundje të forta në zonat e prekura

  Itali, sërish lëkundje të forta në zonat e prekura

Lëkundje të tjera të forta me magnitudë 4.3 ballë kanë tronditur sërish Italinë. Ato janë ndierë në komunat Accumoli dhe Amatrice, të

Read Full Article

Mark Zuckerberg në “Facebook”: Do të shkoj në Itali

  Mark Zuckerberg në “Facebook”: Do të shkoj në Itali

Themeluesi i rrjetit social “Facrbook”, Mark Zuckerberg, ka njoftuar në rrjetin social për vizitën që do të kryejë së shpejti

Read Full Article

Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

  Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

Një ditë më parë u bë i ditur lajmi se ndër viktimat e tërmetit me magnitudë 6.2 ballë, ishte dhe

Read Full Article

Tërmeti në Itali, një tjetër lëkundje e fortë shkakton panik

  Tërmeti në Itali, një tjetër lëkundje e fortë shkakton panik

Lëkundje të forta janë regjistruar sërish në Itali. Lëkundja me magnitudë 5 ballë është regjistruar në orën 13:50 në Italinë

Read Full Article