Blitz

Tag "Importi i plehrave"

Rama për importin e mbetjeve: S’i kemi tradhtuar shqiptarët

    Rama për importin e mbetjeve: S’i kemi tradhtuar shqiptarët

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook pas akuzave pas miratimit të ligjit për mbetjet urbane. Përkundër “sharlatanëve politikë dhe mediatikë”,

Read Full Article

Importi i mbetjeve miratohet me 63 vota. Meta dhe PDIU s’marrin pjesë në votim

    Importi i mbetjeve miratohet me 63 vota. Meta dhe PDIU s’marrin pjesë në votim

Me 63 vota pro, 27 kundër dhe 4 abstenim është miratuar ligji “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve” dhe amendimet e paraqitura nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Mazhoranca ka miratuar

Read Full Article

Rama për importin e mbetjeve: Nëse do të ishte e njëjta situatë, nuk do të pranohej

    Rama për importin e mbetjeve: Nëse do të ishte e njëjta situatë, nuk do të pranohej

Në reagimin e tij lidhur me projektligjin për importin e mbetjeve urbane, kreu i Qeverisë, Edi Rama, u shpreh se nëse situata do të ishte e njëjtë, atëherë ai nuk

Read Full Article

Shoqëria Civile në protestë kundër importit të mbetjeve, përplasje me policinë

    Shoqëria Civile në protestë kundër importit të mbetjeve, përplasje me policinë

Teksa pritet që në seancën e sotme plenare të votohet projektligji për importin e mbetjeve, përfaqësues dhe mbështetës së shoqërisë civile janë mbledhur përpara parlamentit. Mësohet se ata kanë tentuar

Read Full Article

Importi i mbetjeve, Partia Republikane: Mazhoranca po anulon vendimin e 2013-s

    Importi i mbetjeve, Partia Republikane: Mazhoranca po anulon vendimin e 2013-s

Partia Republikane ka reaguar ditën e sotme lidhur me projektligjin e importit të mbetjeve që pritet të kalojë sot në Kuvend. PR e ka cilësuar këtë vendim si anulim të vendimit

Read Full Article