Blitz

Tag "Haki Çako"

Pajisja përgjuese, Apeli rikthen në detyrë kreun e Policisë, Haki Çako

    Pajisja përgjuese, Apeli rikthen në detyrë kreun e Policisë, Haki Çako

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe ka rikthyer në detyrë Haki Çakon të akuzuar për “Shpërdorim detyre” lidhur me pajisjen përgjuese. Trupi

Read Full Article

Tahiri: Gjyqtari që pezulloi Çakon, ka liruar disa vrasës

    Tahiri: Gjyqtari që pezulloi Çakon, ka liruar disa vrasës

Një ditë pas vendimit të gjykatës për pezullimin nga detyra të Drejtorit të Policisë së Shtetit, ka reaguar Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Gjatë aktivitetit për 1-vjetorin e Komisariatit Dixhital,

Read Full Article

U pezullua nga detyra, Haki Çako apelon vendimin në gjykatë

    U pezullua nga detyra, Haki Çako apelon vendimin në gjykatë

Një ditë pas vendimit të pezullimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës. Ai u pezullua ditën e djeshme me

Read Full Article

Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

    Pajisja e përgjimit, pezullohet nga detyra Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, është pezulluar nga detyra, me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për Drejtorin

Read Full Article

Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

    Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

Pas kreut të SHISH, Visho Ajazi, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, raportoi sot në Komisionin e Sigurisë lidhur me çështjen e pajisjes së përgjimit. Ai theksoi

Read Full Article