Blitz

Tag "Grabitje"

Grabitje në Maliq, maskat dhunojnë kryefamiljarin në sy të gruas

    Grabitje në Maliq, maskat dhunojnë kryefamiljarin në sy të gruas

Një grabitje e një banese është regjistruar në fshatin Rov të Maliqit, orët e para të mëngjesit të sotëm. Burime të policisë të Korçës  kanë bërë të ditur për “Balkanëeb”

Read Full Article

Grabitje me armë në Lezhë, plagoset kryefamiljari

    Grabitje me armë në Lezhë, plagoset kryefamiljari

Një grabitje me armë është shënuar në Lezhë, ku për pasojë ka mbetur i plagosur kryefamiljari. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pas mesnate, rreth orës 01:30, në fshatin Rrilë. Gjatë

Read Full Article

Grabitja e bankës në ish-Bllok, dyshohet se u morën 21 mln euro. Lirohet drejtori i degës

    Grabitja e bankës në ish-Bllok, dyshohet se u morën 21 mln euro. Lirohet drejtori i degës

Nga Anduena Llabani Luigj Gjonaj, do të jetë i detyruar të paraqitet pranë prokurorisë sa herë do të thirret për të dhënë shpjegime në lidhje me vjedhjen e 20 milion

Read Full Article

Grabitje banke në Athinë, dyshohet për terrorizëm

    Grabitje banke në Athinë, dyshohet për terrorizëm

Një grabitje banke është shënuar ditën e sotme në Athinë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur përpara orës 14:00, por policia është njoftuar gati tri orë më vonë. Katër persona të

Read Full Article

Fushë-Krujë, grabitet një pikë këmbimi valuator

    Fushë-Krujë, grabitet një pikë këmbimi valuator

Një tjetër grabitje është shënuar ditën e sotme. Mësohet se disa persona të paidentifikuar ende kanë grabitur një sasi parash nga një pikë e këmbimit valuator dhe më pas janë

Read Full Article

Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

    Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

Një tentativë grabitje është shënuar mbrëmjen e djeshme në ish-Bllok, në rrugën “Ismail Qemali”. Mësohet se grabitësit kanë tentuar të vjedhin bankën duke krijuar një vrimë 50 cm të thellë.

Read Full Article

Grabiten dy banesa në Vlorë, në pranga sanitarja dhe një 30-vjeçar

    Grabiten dy banesa në Vlorë, në pranga sanitarja dhe një 30-vjeçar

Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy persona për dy vjedhje të ndryshme shënuar në Vlorë. Një grua 53-vjeçare akuzohet për grabitjen e tre milionë lekëve dhe 1000 euro

Read Full Article

Grabitja në Rinas, PD paralajmëron: Tahiri i përfshirë, nesër publikojmë provat

    Grabitja në Rinas, PD paralajmëron: Tahiri i përfshirë, nesër publikojmë provat

Partia Demokratike akuzon Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, si të përfshirë në grabitjen spektakolare të shënuar pak kohë më parë në aeroportin e Rinasit, transmeton Blitz.al Në një deklaratë për

Read Full Article

Nxirret makina që ra në liqenin e Shkopetit, policia: Dyshohet të jetë përdorur në vjedhjen e Rinasit

  Nxirret makina që ra në liqenin e Shkopetit, policia: Dyshohet të jetë përdorur në vjedhjen e Rinasit

Ditën e sotme, polumbarët kanë arritur të nxjerrin makinën e fundosur në liqenin e Shkopetit. Mjeti u vu re nga

Read Full Article

TIA për grabitjen në Rinas: S’është përgjegjësi e jona

  TIA për grabitjen në Rinas: S’është përgjegjësi e jona

“Tirana Internacional Aeroport” bën përgjegjëse policinë për grabitjen e ndodhur pak ditë më parë më 30 qershor. Drejtoresha e TIA-s,

Read Full Article

Tiranë, grabitet dyqani i FSHF-së tek “Fan Zone”

  Tiranë, grabitet dyqani i FSHF-së tek “Fan Zone”

Dyqani zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit ka rënë pre e një grabitje spektakolare. Burime zyrtare të FSHF-së tregojnë se

Read Full Article

Grabitja në Rinas, policia: 30,000 euro për atë që jep informacion

  Grabitja në Rinas, policia: 30,000 euro për atë që jep informacion

Në një deklaratë për mediat, Policia e Durrësit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve që të bashkëpunojnë për kapjen e grabitësve.

Read Full Article

Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

  Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

Koncesionari i aeroportit ndërkombëtar të Tiranës (TIA) ka reaguar lidhur me grabitjen e ndodhur një ditë më parë në aeroportin

Read Full Article

Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

  Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

Mediat greke kanë publikuar ditën e sotme të dhënat e dy shqiptarëve që u arrestuan nga policia greke më 2

Read Full Article

Grabitje me armë zjarri në Durrës, largohen dy autorët

  Grabitje me armë zjarri në Durrës, largohen dy autorët

Një grabitje me armë zjarri është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në qytetin e Durrësit. Mësohet se pre e

Read Full Article

Grabitje me armë, arrestohet në Gjermani vëllai i Enkelejd Alibeajt

  Grabitje me armë, arrestohet në Gjermani vëllai i Enkelejd Alibeajt

Vëllai i kreut të Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në PD, Enkelejd Alibeaj, është vënë në pranga në Hahn të

Read Full Article