Blitz

Tag "Gjykimi"

Deputetet e arrestuara, përpara gjykatës. VV: Policia bastisi hapësirat tona

    Deputetet e arrestuara, përpara gjykatës. VV: Policia bastisi hapësirat tona

Donika Kadaj-Bujupi e Aida Dërguti, deputete të Lëvizjes Vetëvendosje, janë paraqitur ditën e sotme në gjykatë për t’u përballur me masën e sigurisë. Mësohet se Prokuroria Themelore në Prishtinë ka

Read Full Article

17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

    17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Avokaturës për ndryshimin e trupit gjykues. Vendimi është marrë ditën e sotme, kur ishte përcaktuar

Read Full Article