Blitz

Tag "Gjykata e Apelit"

Vdekja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, lihet në burg përgjegjësi i turnit

    Vdekja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, lihet në burg përgjegjësi i turnit

Gjykata ka vendosur të lërë në burg përgjegjësin e turnit në kompaninë ku punonte edhe 17-vjeçari Ardit Gjoklaj, më 7 gusht të këtij viti. Përgjegjësi i turnit Dëfrim Hakrama ndodhet

Read Full Article

Pajisja përgjuese, Apeli rikthen në detyrë kreun e Policisë, Haki Çako

    Pajisja përgjuese, Apeli rikthen në detyrë kreun e Policisë, Haki Çako

Gjykata e Apelit ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe ka rikthyer në detyrë Haki Çakon të akuzuar për “Shpërdorim detyre” lidhur me pajisjen përgjuese. Trupi

Read Full Article

Emiljano Shullazi transferohet në Tiranë, kërkon lirinë në Apel

    Emiljano Shullazi transferohet në Tiranë, kërkon lirinë në Apel

Emiljano Shullazi, i cili pak ditë më parë u transferua në qelinë e burgut të Elbasanit, nën masa të forta sigurie, është sjellë së fundmi në Tiranë. Ai ishte në

Read Full Article