Blitz

Tag "Gjermania"

Gjermania-qytetarëve të saj: Mblidhni rezerva ushqimore në rast emergjence kombëtare

    Gjermania-qytetarëve të saj: Mblidhni rezerva ushqimore në rast emergjence kombëtare

Për herë të parë që pas Luftës së Ftohtë, qeveria gjermane i ka këshilluar qytetarët e saj që të nisin grumbullimin e rezervave ushqimore për përdorim të tyre në rast

Read Full Article

Tronditet sërish Gjermania, siriani vret me hanxhar një grua dhe plagos dy të tjerë

Tronditet sërish Gjermania, siriani vret me hanxhar një grua dhe plagos dy të tjerë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Një grua ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me hanxhar në Gjermani. Ngjarja e

Read Full Article

Vetëvritet një prej sulmuesve në Mynih, flitet për një të arrestuar

    Vetëvritet një prej sulmuesve në Mynih, flitet për një të arrestuar

Mediat gjermane raportojnë se një prej sulmuesve në Mynih është vetëvrarë, ndërsa një tjetër është vënë në pranga. Megjithatë këto të dhëna mbeten ende të pakonfirmuara. Lajmi për sulmin në qendrën tregtare

Read Full Article

Rritet në 6 numri i viktimave, dyshohet për akt terrorist

    Rritet në 6 numri i viktimave, dyshohet për akt terrorist

Policia në qytetin gjerman të Mynihut ka bërë me dije se numri i viktimave është rritur në gjashtë, krahasuar me tre që u raportua në fillim, megjithatë shifra ende nuk

Read Full Article

Sulmohet qendra tregtare në Mynih, raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur

    Sulmohet qendra tregtare në Mynih, raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur

Të shtëna me armë janë shënuar në qendrën tregtare “Olympia-Einkaufszentrum” në Mynih të Gjermanisë. Operacioni policor është në proces, ndërkohë që raportohet për një sulmues dhe evakuimin e zonës, përcjell Blitz.al. Një

Read Full Article

Joachim Low rinovon kontratën. Trajneri i Gjermanisë edhe në Botërorin e Rusisë

    Joachim Low rinovon kontratën. Trajneri i Gjermanisë edhe në Botërorin e Rusisë

Eksperienca e Joachim Low në pankinën e Kombëtares Gjermane do të vazhdojë, edhe pas eliminimit në gjysmëfinalen e Euro 2016. Ka qenë Federata Gjermane e Futbollit ajo që ka deklaruar

Read Full Article

Euro 2016 – Bastian Schweinsteiger për eliminimin: Është një turp i vërtetë!

    Euro 2016 – Bastian Schweinsteiger për eliminimin: Është një turp i vërtetë!

“Të dashur tifozë, është një turp i vërtetë! Ëndrra jonë nuk u përmbush!” Kështu nis letra që kapiteni Bastian Schweinsteiger ka bërë publike për të gjithë tifozët gjermanë, të zhgënjyer

Read Full Article

Euro 2016 – Franca në finale! Ja deklaratat e protagonistëve pas ndeshjes

    Euro 2016 – Franca në finale! Ja deklaratat e protagonistëve pas ndeshjes

Fitorja përballë kampionëve të botës me rezultatin 2 me 0 sigurisht që i ka lumturuar futbollistët franceze dhe gjithë vendin pritës të Euro 2016. Franca e udhëhequr nga Didier Deschamps,

Read Full Article

Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

  Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

Nëse rezultati përfundimtar i përballjes Gjermani-Itali do të dilte ndryshe, me siguri sot të gjithë do të merreshin me Bastian

Read Full Article

Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

  Euro 2016 – Antonio Conte: Gjermanët, më të mirët. Duhet të jemi të jashtëzakonshëm

Sonte në mbrëmje luhet ndeshja e shumëpritur Gjermani-Itali, e cila do të nxjerrë skuadrën e tretë gjysmëfinaliste të Euro 2016,

Read Full Article

Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

  Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

Lajme aspak të mira vijnë për Kombëtaren Italiane në prag të përballjes me Gjermaninë, e vlefshme për fazën çerekfinale të

Read Full Article

Një histori të mbijetuarish! Futbollisti i vogël që synon Gjermaninë

  Një histori të mbijetuarish! Futbollisti i vogël që synon Gjermaninë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2   7-vjeçari Ahmad që arriti t’i shpëtonte luftës dhe kaosit në

Read Full Article

Euro 2016 – Si mund të kualifikohemi që sot për në fazën tjetër? Shqiptarët me sytë nga ekrani…

  Euro 2016 – Si mund të kualifikohemi që sot për në fazën tjetër? Shqiptarët me sytë nga ekrani…

Të gjithë para ekranit! Ndeshjet e ditës së sotme të Euro 2016 mund të jenë vendimtare përsa i përket kualifikimit

Read Full Article

Ministri gjerman Steinmeier në Tiranë, në fokus reforma në drejtësi

  Ministri gjerman Steinmeier në Tiranë, në fokus reforma në drejtësi

Paraditen e sotme, Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier, ka bërë të ditur se do të nisej drejt

Read Full Article

Deputeti gjerman: Pa anëtarësimin e Kosovës në OKB, Serbia s’mund të hyjë në BE

  Deputeti gjerman: Pa anëtarësimin e Kosovës në OKB, Serbia s’mund të hyjë në BE

Një deputet në Bundestagun gjerman ka deklaruar se nuk do të ratifikohet anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Europian nëse Serbia

Read Full Article