Blitz

Tag "Franca"

Franca bëhet vendi i parë për ndalimin e enëve plastike

    Franca bëhet vendi i parë për ndalimin e enëve plastike

­­ Shteti francez do të jetë i pari vend që do të ndalojë përdorimin e enëve plastike. Mësohet se ky vendim do të hyjë në fuqi në vitin 2020. Sipas

Read Full Article

Francë, Sarkozy shpall kandidaturën për president

    Francë, Sarkozy shpall kandidaturën për president

Ish-presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, ka vendosur të rikandidojë për postin e dikurshëm. Ndërkohë që gara në kampin e tij paraqitet e ashpër, ai këmbëngul në “hakmarrje” për dështimin në

Read Full Article

Zgjatet me 6 muaj gjendja e jashtëzakonshme në Francë, Valls: Do ketë sulme të tjera

    Zgjatet me 6 muaj gjendja e jashtëzakonshme në Francë, Valls: Do ketë sulme të tjera

Asambleja Kombëtare e Francës ka votuar për zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme dhe 6 muaj të tjerë. Kjo masë e ndërmarrë pason sulmin e shënuar javën e kaluar në Nice,

Read Full Article

Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

    Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

Portugalia kampione e Europës. Ndoshta shumë pak ishin ata që do ta besonin këtë, ama futbollistët e Fernando Santos arritën të ngrinin kupën. Zhgënjimi në kampin francez është i madh, por futbolli

Read Full Article

Euro 2016 – Bastian Schweinsteiger për eliminimin: Është një turp i vërtetë!

    Euro 2016 – Bastian Schweinsteiger për eliminimin: Është një turp i vërtetë!

“Të dashur tifozë, është një turp i vërtetë! Ëndrra jonë nuk u përmbush!” Kështu nis letra që kapiteni Bastian Schweinsteiger ka bërë publike për të gjithë tifozët gjermanë, të zhgënjyer

Read Full Article

Euro 2016 – Franca në finale! Ja deklaratat e protagonistëve pas ndeshjes

    Euro 2016 – Franca në finale! Ja deklaratat e protagonistëve pas ndeshjes

Fitorja përballë kampionëve të botës me rezultatin 2 me 0 sigurisht që i ka lumturuar futbollistët franceze dhe gjithë vendin pritës të Euro 2016. Franca e udhëhequr nga Didier Deschamps,

Read Full Article

Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

    Euro 2016 – Penalltitë poshtë tifozerisë italiane? Schweinsteiger rrëfen arsyen…

Nëse rezultati përfundimtar i përballjes Gjermani-Itali do të dilte ndryshe, me siguri sot të gjithë do të merreshin me Bastian Schweinsteiger e me zgjedhjen e tij për të goditur 11-metërshat

Read Full Article

(Foto) Mediat franceze “kryqëzojnë” Pogba-në për këtë gjest të shëmtuar!

    (Foto) Mediat franceze “kryqëzojnë” Pogba-në për këtë gjest të shëmtuar!

Me fitoren e djeshme në minutat e fundit përballë Kombëtares Shqiptare, Franca arriti të siguronte kualifikimin për në fazën tjetër të Euro 2016, por pavarësisht kësaj, dy ndeshjet e para

Read Full Article

CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

  CNN: Franca arrin në fund të mundë Shqipërinë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Në një artikull kushtuar ndeshjes së djeshme të Kombëtares Shqiptare që

Read Full Article