Blitz

Tag "Florida"

Uragani “Matthew”, evakuohen mijëra njerëz nga Florida dhe Karolina e Jugut

    Uragani “Matthew”, evakuohen mijëra njerëz nga Florida dhe Karolina e Jugut

Ditën e sotme ka nisur evakuimi i qindra mijëra njerëzve nga Florida dhe Karolina e Jugut, të cilët rrezikohen nga uragani “Matthew”, i cili deri më tani ka shkaktuar rreth

Read Full Article

Krokodili tërheq brenda në liqen një 2-vjeçar

    Krokodili tërheq brenda në liqen një 2-vjeçar

Autoritetet në Florida kanë bërë të ditur ditën e sotme se një fëmijë 2-vjeçar është tërhequr nga një aligator (krokodil) në liqenin “Seven Seas Lagoon”. Familja e vogëlushit po pushonte

Read Full Article

Sulmi në Orlando, bashkëshortja e autorit mund të përballet me akuzën si bashkëpunëtore

    Sulmi në Orlando, bashkëshortja e autorit mund të përballet me akuzën si bashkëpunëtore

Bashkëshortja e autorit të sulmit të shënuar pak ditë më parë në Orlando të Floridas mund të përballet me akuza të rënda. Omar Mateen vrau 50 persona në një klub

Read Full Article

Autori i sulmeve në Orlando kishte vizituar disa herë klubin “gay”

    Autori i sulmeve në Orlando kishte vizituar disa herë klubin “gay”

Dy ditë pas sulmit të shënuar në Orlando, ku mbetën të vrarë 50 persona, dëshmitarët shprehen se përgjegjësi i sulmit kishte vizituar disa herë klubin homoseksual, përpara kryerjes së masakrës.

Read Full Article