Blitz

Tag "Fethullah Gulen"

Grushti i shtetit, Turqia arreston vëllanë e Fethullah Gülen

    Grushti i shtetit, Turqia arreston vëllanë e Fethullah Gülen

Mediat shtetërore në Turqi kanë bërë të ditur arrestimin e vëllait të Fethullah Gülenit, i cili akuzohet për tentativën e dështuar të grushtit të shtetit në Korrik 2016 në Turqi.

Read Full Article

Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

    Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

Agjencia e lajmeve “Anadolu” ka bërë të ditur kërkesën e prokurorëve turq, të cilët, përveç dy dënimeve të përjetshme, kanë kërkuar që kleriku Fethullah Gulen të dënohet me 1900 vite

Read Full Article

Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Zgjidhni mes Turqisë dhe Fethullah Gulen

    Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Zgjidhni mes Turqisë dhe Fethullah Gulen

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i është drejtuar me një ultimatum Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilave u ka kërkuar që të zgjedhin Turqinë ose Fethullah Gulen. Agjencia

Read Full Article

Turqi, vazhdon aksioni “spastrimi” – anulohen mbi 42.000 pasaporta

    Turqi, vazhdon aksioni “spastrimi” – anulohen mbi 42.000 pasaporta

Shteti turk ka anuluar pasaportat e 49.211 personave të dyshuar si të lidhur me rrjetin e Fethullah Gulen, i cili u akuzua nga Ankaraja si truri që organizoi grushtin e

Read Full Article