Blitz

Tag "Falsifikim"

Falsifikonin certifikatat e anglishtes dhe ua shisnin studentëve, arrestohet pedagogu, në kërkim sekretarja

    Falsifikonin certifikatat e anglishtes dhe ua shisnin studentëve, arrestohet pedagogu, në kërkim sekretarja

Nga Anduena Llabani Nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, bazuar në pamjet filmike të transmetuara në emisionin investigativ “Stop”, u bë ndalimi i shtetasit:

Read Full Article

“Përfituesi” vë në pranga 2 shtetas, falsifikuan me qëllime përfitimi

    “Përfituesi” vë në pranga 2 shtetas, falsifikuan me qëllime përfitimi

Nga Anduena Llabani Policia ka finalizuar operacionin “Përfituesi”. Janë arrestuar dy shtetas që falsifikonin kartat e identitetit për të përfituar kredi. Më datë 28.09.2016, Specialistët e Seksionit të Krimit Ekonomik

Read Full Article

Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

    Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

Prokuroria e Kurbinit ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj babait të deputetit Prenga, Ndue Prenga. Ky i fundit akuzohet për “Falsifikim dokumentesh” për shkak se nëpërmjet

Read Full Article

Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

    Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

Policia ka lëshuar urdhër-arresti për Presidentin e shkollës së mesme jopublike “Dituria” në Kavajë, Vath Gylshenin dhe drejtorin e shkollës Bardhyl Mastori. Ata akuzohen se pajisnin me dëftesa false qytetarë të

Read Full Article