Blitz

Tag "Evakuim"

Një mjet i dyshimtë pranë stacionit, evakuohet Ura e Londrës

    Një mjet i dyshimtë pranë stacionit, evakuohet Ura e Londrës

Ura e Londrës është evakuuar menjëherë pas raportimeve për një mjet të dyshimtë që është parë pranë stacionit. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje, ku ka kryer rrethimin e zonës

Read Full Article

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Policia ka evakuuar disa terminale në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani pas alarmit për bombë. Burime të aeroportit shprehen se gjithçka

Read Full Article

Arrihet marrëveshja, nis evakuimi i banorëve dhe rebelëve nga qyteti sirian

    Arrihet marrëveshja, nis evakuimi i banorëve dhe rebelëve nga qyteti sirian

Civilët dhe rebelët sirianë kanë lënë qytetin sirian të Darayya-s pas arritjes të një marrëveshje që i jep fund rrethimit 4-vjeçar. Autobusët e parë u larguan nga qyteti, shoqëruar nga

Read Full Article

Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

    Vijon zjarri në Kanada, zgjatet vargani i banorëve dhe automjeteve

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Zjarri i pak ditëve më parë që përfshiu pyllin dhe banesat e qytetit Fort McMurray në Kanada vijon ende. Shkak i

Read Full Article

Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

    Zjarr masiv në Kanada, evakuohen 60,000 persona

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Zjarri masiv ka përfshirë pyjet në afërsi të qytetit Fort McMurray në Kanada, i cili është përhapur duke kërcënuar dhe zonat

Read Full Article

Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

    Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

Nxënësit e shkollës “Adem Gjeli” në Fushë-Krujë, të cilët kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe marrje mendsh, janë larguar nga shkolla. Nga të dhënat e para, dyshohet se në mjediset

Read Full Article