Blitz

Tag "Energjia elektrike"

S’paguan energjinë, arrestohet për herë të katërt 60-vjeçari. Bashkëshortja: Më çoni dhe mua në burg

S’paguan energjinë, arrestohet për herë të katërt 60-vjeçari. Bashkëshortja: Më çoni dhe mua në burg

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Një shtetas 60-vjeçar është vënë në prangat e policisë për herë të katërt brenda dy vitesh. Shkak është bërë rilidhja e

Read Full Article

I ndërprenë energjinë elektrike, debitori godet për vdekje punonjësin e OSHEE

    I ndërprenë energjinë elektrike, debitori godet për vdekje punonjësin e OSHEE

Një punonjës i OSHEE-së ka humbur jetën pas sulmit me thikë nga një debitor në qytetin e Shkodrës. Eletriçisti Zamir Vala rreth të 50-ve, nuk ka mundur t’i rezistojë plagëve

Read Full Article

OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

    OSHEE: Subjekti privat dëmtoi linjat, një pjesë e Durrësit pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se një pjesë e Durrësit ka mbetur pa energji për shkak të dëmtimit të shkaktuar nga një subjekt privat. “Zona

Read Full Article

“Energy Charter”, Rama: Krenarë për arritjet në këtë moment shumë deciziv

    “Energy Charter”, Rama: Krenarë për arritjet në këtë moment shumë deciziv

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në takimin e katërt të vendeve të “Energy Charter”, ku vuri theksin te potencialet e zhvillimit në sektorin energjetik. Ai vlerësoi aksionin kundër informalitetit

Read Full Article

Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

    Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

Teksa kryeministri Rama po përuronte linjën e re të energjisë elektrike në Kashar, një bashkëpunim mes Shqipërisë dhe Kosovës, Kuvendi ka mbetur rreth 20 minuta pa drita. Deputetët ishin duke

Read Full Article

Punime në rrjet, ja zonat pa energji sot në Tiranë

    Punime në rrjet, ja zonat pa energji sot në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije zonat ku do të mungojë energjia elektrike për shkak të disa punimeve që po bëhen në rrjet. Konkretisht, OSHEE njofton

Read Full Article

Tirana e Re e zhytur në errësirë, mungon energjia elektrike

    Tirana e Re e zhytur në errësirë, mungon energjia elektrike

Ndërkohë që kryeqyteti vazhdimisht është pjesë e organizimeve, eventeve dhe planifikimeve rikonstruktuese, për t’iu sjellë qytetarëve Europën në Tiranë, duket se duhet ende shumë punë. Mbrëmja e sotme i ka

Read Full Article

Lidhja në rrjetin e energjisë, ERE shpall 7 tarifa të reja

    Lidhja në rrjetin e energjisë, ERE shpall 7 tarifa të reja

Enti Rregullator i Energjisë Elektrike ka shpallur shtatë tarifat e reja që duhet të paguajnë ata konsumatorë që kryejnë lidhje të reja në rrjetin e energjisë, apo duan të lidhen

Read Full Article