Blitz

Tag "Emerim"

Pas dorëheqjes së Alizotit, emërohet drejtori i ri i Hekurudhës

    Pas dorëheqjes së Alizotit, emërohet drejtori i ri i Hekurudhës

Pak kohë pasi Genc Alizoti dha dorëheqjen, në postin e drejtorit të Përgjithshëm të Hekurudhës është emëruar Ilir Dashi. Ky i fundit ka mbajtur më parë postin e drejtorit të

Read Full Article

Bernd Borchardt, ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri

    Bernd Borchardt, ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri

Bernd Borchardt do të jetë ambasadori i ri i OSBE-së në vendin tonë, pas përfundimit të mandatit të Florian Rauning. Ky lajm është bërë me dije nga vetë Prezenca përmes

Read Full Article

Partia Demokrate emëron Hillary Clinton, kandidate për presidente të SHBA-ve

    Partia Demokrate emëron Hillary Clinton, kandidate për presidente të SHBA-ve

Hillary Clinton ka arritur të sigurojë emërimin e Partisë Demokrate si kandidate në zgjedhjet presidenciale që zhvillohen në SHBA. Pas fitores në zgjedhjet paraprake në Puerto Riko dhe mbështetjes së

Read Full Article