Blitz

Tag "ekzekutim"

Mosul, ISIS ekzekuton 284 pengje, ndër ta edhe fëmijë

    Mosul, ISIS ekzekuton 284 pengje, ndër ta edhe fëmijë

Luftëtarët e ISIS-it kanë ekzekutuar 284 pengje në Mosul, mes tyre edhe fëmijë, referuar raportimeve të mediave botërore. 284 djem dhe burra në qytetin irakian të Mosulit dhe fshatrave përreth

Read Full Article

Ekzekutimi në Durrës, zbutet akuza ndaj dy të ndaluarve: Vrasje e kryer në kushtet e tronditjes

    Ekzekutimi në Durrës, zbutet akuza ndaj dy të ndaluarve: Vrasje e kryer në kushtet e tronditjes

Prokuroria e Durrësit ka bërë me dije në faqen zyrtare të saj zbutjen e dënimit ndaj dy të ndaluarve që akuzohen për vrasjen e Asllan Kërtushës në mars 2016. 29-vjeçari

Read Full Article

Koreja e Jugut: Kim Jong ekzekutoi zv/kryeministrin

    Koreja e Jugut: Kim Jong ekzekutoi zv/kryeministrin

Në një konferencë të së mërkurës, Koreja e Jugut bëri të ditur se lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong, ka urdhëruar ekzekutimin e zëvendëskryeministrit, i cili ka treguar mungesë

Read Full Article

Parandalohet një sulm terrorist në Kanada, vritet i dyshuari

    Parandalohet një sulm terrorist në Kanada, vritet i dyshuari

Gjatë një operacioni anti-terrori, policia kanadeze ka ekzekutuar një të dyshuar për terrorizëm. Mediat vendase shkruajnë se policia ka bastisur banesën e tij në Strathroy, në jugperëndim të Torontos. I dyshuari,

Read Full Article

Vlorë, gjendet një i ri i pajetë. Dyshohet se u ekzekutua për pazare droge

    Vlorë, gjendet një i ri i pajetë. Dyshohet se u ekzekutua për pazare droge

Një i ri i pajetë është gjetur në fshatin Mesaplik të Vlorës. Viktima ende i paidentifikuar, rreth 24 vjeç, dyshohet se është vrarë. Burime të policisë bëjnë me dije se

Read Full Article

Ekzekutimi i Elton Çiças, shkak prishja e pazareve të drogës. Autori ishte në shërbim prove

    Ekzekutimi i Elton Çiças, shkak prishja e pazareve të drogës. Autori ishte në shërbim prove

Prishja e pazareve të drogës është motivi i vrasjes mafioze të ndodhur më 1 maj në lokalin “De Niro” në kryeqytet. Mësohet se 36-vjeçari i ekzekutuar Elton Çiço ka pasur

Read Full Article

Tiranë, zbardhet motivi i ekzekutimit të 36-vjeçarit nga Tepelena

    Tiranë, zbardhet motivi i ekzekutimit të 36-vjeçarit nga Tepelena

Një ekzekutim me armë zjarri u shënua mbrëmjen e djeshme në lokalin “De Niro” në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Viktima Elton Çiço ndërroi jetë teksa transportohej në spitalin e

Read Full Article

Ekzekutohen pjesëtarë të ISIS-it, mjafton që ndjekësit në Instagram të aprovojnë!

    Ekzekutohen pjesëtarë të ISIS-it, mjafton që ndjekësit në Instagram të aprovojnë!

Një grup njerëzisht që e quajnë veten “Iraqi Swat” (goditja e Irakut) kanë hapur një llogari në Instagram ku lejojnë ndjekësit e tyre të vendosin për vdekjen ose jo të

Read Full Article