Blitz

Tag "Edi Rama"

Rama: Të vështirësohet më tepër hyrja në universitete

    Rama: Të vështirësohet më tepër hyrja në universitete

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në aktivitetin “Rritja e pagave në sistemin e arsimit të lartë”, të zhvilluar bashkë me pedagogët në Korpusin Universitar, ku foli ndër të tjera

Read Full Article

Rama mbledh ministrat socialistë në Gjirokastër, mungojnë ata të LSI-së

    Rama mbledh ministrat socialistë në Gjirokastër, mungojnë ata të LSI-së

Kreu i kabinetit qeverisës, Edi Rama, ka mbledhur sot në Gjirokastër ministrat socialistë. Bashkë me ta, ai ka zhvilluar mbledhjen informale, ku shihej se mungonin ministrat e Lëvizjes Socialiste për

Read Full Article

Edi Rama replikon me komentuesit: Jemi qeveritarë, jo magjistarë

    Edi Rama replikon me komentuesit: Jemi qeveritarë, jo magjistarë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka replikuar me komentuesit në një postim të tij në Facebook. Një video për të cilën Rama shprehet se dëshmon përmirësimin e shërbimit në shëndetësi ka

Read Full Article

Wikileaks zbulon email-e sekrete të Hillary Clinton, PS është vetofruar për fushatën e saj

    Wikileaks zbulon email-e sekrete të Hillary Clinton, PS është vetofruar për fushatën e saj

Sikundër kishte paralajmëruar, Wikileaks publikoi disa email-e sekrete të shkëmbyera mes stafit të kandidates për presidente të SHBA-ve dhe Podesta Group e Rasky Baerlein Strategic Communications, të kontaktuar nga Partia

Read Full Article

Suedezja, letër Ramës: Do të mundeshit ta linit nënën tuaj në kushte të tilla?

    Suedezja, letër Ramës: Do të mundeshit ta linit nënën tuaj në kushte të tilla?

Një qytetare me shtetësi suedeze, e lindur në Shqipëri, në qytetin e Gramshit, i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku shpreh shqetësimin për mungesën e shërbimit shëndetësor

Read Full Article

Rama: Nga 1 marsi 2017, pagat e mësuesve rriten me 10%

    Rama: Nga 1 marsi 2017, pagat e mësuesve rriten me 10%

Në takimin me mësues nga i gjithë vendi, kryeministri Edi Rama bëri me dije se rritja e pagave për arsimtarët do të nisë në muajin mars të vitit të ardhshëm.

Read Full Article

Dy vjet nga droni, Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

    Dy vjet nga droni, Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

Ditën e sotme është zhvilluar Forumi i Biznesit Serbi-Shqipëri, i cili është hapur nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe homologu i tij shqiptar, kryeministri Rama. Ky forum zhvillohet dy

Read Full Article

Forumi i Sigurisë në Beograd, “përplasje” mes kryeministrave Rama dhe Vuçiç

    Forumi i Sigurisë në Beograd, “përplasje” mes kryeministrave Rama dhe Vuçiç

I pranishëm në Forumin e Sigurisë në Beograd, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se vendet duhet të lwnë pas të kaluarën dhe të bashkëpunojnë në të mirë të

Read Full Article

Rama në Manëz replikon me banorët: Ke ardhur nga rakia

  Rama në Manëz replikon me banorët: Ke ardhur nga rakia

Takimi i kryeministrit Rama me fermerët në Durrës nuk ka shkuar siç duhet. Gjatë fjalës së tij në këtë takim,

Read Full Article

Raporti i GDF, Rama: Basha rihap kapakun e shpifjeve

  Raporti i GDF, Rama: Basha rihap kapakun e shpifjeve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook pas deklaratës së kryeopozitarit Basha për raportin e Guardia di Finanza lidhur me

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Rama: PD do të pengojë reformën në drejtësi, e duke sulmuar ambasadorin Lu

  Reforma në drejtësi, Rama: PD do të pengojë reformën në drejtësi, e duke sulmuar ambasadorin Lu

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama akuzoi Partinë Demokratike se do të pengojë me çdo

Read Full Article

Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

  Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, deklaroi se nuk ka përçarje brenda koalicionit qeverisës. Nuk po ndodh asgjë, por si

Read Full Article

Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

  Importi i mbetjeve, Rama: Kemi punuar dy vjet për këtë ligj, referendumin s’e lejoj

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është shprehur se ligji i importit të mbetjeve që u

Read Full Article

Rama për Bashkinë e Shkodrës: Pa projekte serioze nuk ka investime konkrete

  Rama për Bashkinë e Shkodrës: Pa projekte serioze nuk ka investime konkrete

Në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka shprehur ndër të tjera qëndrimin e tij për

Read Full Article

Kultivimi i drogës, Rama publikon video: Ja të dhënat e mbajtura sekret nga Policia e Shtetit

Kultivimi i drogës, Rama publikon video: Ja të dhënat e mbajtura sekret nga Policia e Shtetit

Kryeministri Edi Rama ka postuar pak më parë në Facebook një video ku shihen të ilustruara zonat me kanabis të

Read Full Article

Ligji për mbetjet urbane, Rama: I domosdoshëm në çdo aspekt, ndryshe nga ai i 2013-s

  Ligji për mbetjet urbane, Rama: I domosdoshëm në çdo aspekt, ndryshe nga ai i 2013-s

Në një takim të zhvilluar mesditën e sotme me përfaqësues të shoqatës së ricikluesve dhe ekspertë të mjedisit, kreu i

Read Full Article

Rama për importin e mbetjeve: S’i kemi tradhtuar shqiptarët

  Rama për importin e mbetjeve: S’i kemi tradhtuar shqiptarët

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook pas akuzave pas miratimit

Read Full Article

Rama për importin e mbetjeve: Nëse do të ishte e njëjta situatë, nuk do të pranohej

  Rama për importin e mbetjeve: Nëse do të ishte e njëjta situatë, nuk do të pranohej

Në reagimin e tij lidhur me projektligjin për importin e mbetjeve urbane, kreu i Qeverisë, Edi Rama, u shpreh se

Read Full Article

Largimi i biznesmenit libanez, Berisha: E dëbuat! Rama: Mjaft me lot krokodili!

  Largimi i biznesmenit libanez, Berisha: E dëbuat! Rama: Mjaft me lot krokodili!

Në seancën e sotme plenare, një tjetër temë që është diskutuar ka qenë dhunimi i biznesmenit libanez Faad Mitri dhe

Read Full Article

Kryeministri Rama në rubrikën e re: Pse të shkonin dibranët pas daulles së PD-së?!

  Kryeministri Rama në rubrikën e re: Pse të shkonin dibranët pas daulles së PD-së?!

Kryeministri Edi Rama do të vijë te qytetarët përmes një rubrike që do të transmetohet “live”, çdo të diel, në

Read Full Article

60-vjetori i TKOB-it, Rama: Skenë e re për njerëzit e artit

  60-vjetori i TKOB-it, Rama: Skenë e re për njerëzit e artit

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama uroi Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit për 60-vjetorin e krijimit, që 60

Read Full Article
1 2 3 6