Blitz

Tag "DROGE"

Itali, sekuestrohen 700 kg kanabis që vinin nga Shqipëria, me vlerë 5 milionë euro

    Itali, sekuestrohen 700 kg kanabis që vinin nga Shqipëria, me vlerë 5 milionë euro

Mbrëmjen e djeshme, policia italiane ka sekuestruar një sasi prej 700 kg kanabis në brigjet e Barit, e cila transportohej me një skaf që vinte nga Shqipëria. Mediat italiane bënë

Read Full Article

Drogë në lokalet e Tiranës, kamerieri: Xhaxhai im, kryetar qarku i Beratit

    Drogë në lokalet e Tiranës, kamerieri: Xhaxhai im, kryetar qarku i Beratit

  Lokalet e kryeqytetit ofrojnë drogë në ambientet e tyre. Lajmi është bërë i ditur në emisionin investigativ “Stop”, përmes videove të regjistruara në dy lokale të ndryshme të Tiranës.

Read Full Article

Saimir Tahiri – humoristëve të “Portokalli”-së: Më keni një borxh!

    Saimir Tahiri – humoristëve të “Portokalli”-së: Më keni një borxh!

Në postimin më të fundit në Facebook, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar sërish ndaj akuzave të opozitës lidhur me trafikun e drogës në vend. Ai shprehet se nuk

Read Full Article

Sekuestrohet skafi me 533 kg drogë nga Shqipëria, pranga dy italianëve pas 6 orë ndjekje

Sekuestrohet skafi me 533 kg drogë nga Shqipëria, pranga dy italianëve pas 6 orë ndjekje

Nga Anduena Llabani Një tjetër Operacion antitrafik i përbashkët i Policisë së Shtetit dhe Guardia di Finanza është zhvilluar pasditen e djeshme ku është finalizuar në mbrëmje pas 6 orë

Read Full Article

“Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

    “Hakmerret” Tahiri, publikon foto të Bashës me një trafikant droge: Turpërohuni dhe mbyllni gojën!

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pas akuzave të opozitës për inkriminim në trafikun e drogës. Përmes një fotoje të postuar pak më parë në llogarinë e tij në

Read Full Article

Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

    Zgjedhjet në Dibër, ambasadori Lu: Vendi po shkon drejt demokracisë së zhvilluar

Përkundër akuzave të opozitës për blerje votash në Dibër, ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, i ka vlerësuar pozitivisht këto zgjedhje teksa është shprehur se vendi po shkon drejt

Read Full Article

Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

    Bari, sekuestro gomones nga Shqipëria me 31 pako marijuanë, në kërkim 3 trafikantët

Nga Anduena Llabani Si rezultat i një operacioni të përbashkët antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe autoriteteve policore italiane është arritur sekuestrimi i një gomoneje të nisur nga Shqipëria. Mjeti

Read Full Article

Përfshirja e pilotit italian në rrjetin e narkotrafikut, nisin hetimet edhe në Itali

    Përfshirja e pilotit italian në rrjetin e narkotrafikut, nisin hetimet edhe në Itali

Nga Anduena Llabani Italia nis hetime paralele për kontratat e Guidit me rrjetin e narkotrafikut, mes tyre shqiptarë dhe italianë. Pas letër-porosive që drejtësia shqiptare i delegoi autoriteteve më të

Read Full Article

SHISH: Kryepleqtë e fshatrave, pjesë e kultivimit të drogës

  SHISH: Kryepleqtë e fshatrave, pjesë e kultivimit të drogës

Në raportin që Shërbimi Informativ Shtetëror ka dorëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda citohet se veç zyrtarëve të policisë,

Read Full Article

“Fundi i arratisë” vë në pranga dy të arratisur nga burgu grek, po trafikonin 3.3 kg kanabis

“Fundi i arratisë” vë në pranga dy të arratisur nga burgu grek, po trafikonin 3.3 kg kanabis

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Nga Anduena Llabani Dy shqiptarë janë vënë në prangat e policisë,

Read Full Article

Vlorë, gjendet një i ri i pajetë. Dyshohet se u ekzekutua për pazare droge

  Vlorë, gjendet një i ri i pajetë. Dyshohet se u ekzekutua për pazare droge

Një i ri i pajetë është gjetur në fshatin Mesaplik të Vlorës. Viktima ende i paidentifikuar, rreth 24 vjeç, dyshohet

Read Full Article

Akuzat, Policia e Shtetit – PD-së: Ndal baltosjen

  Akuzat, Policia e Shtetit – PD-së: Ndal baltosjen

Policia e Shtetit ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për disa policë të implikuar në trafikun e drogës. Ajo

Read Full Article

Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

  Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 170 vjet burg për 17 anëtarët e bandës që shpërndante lëndë të forta narkotike në

Read Full Article

Sekuestrohen 325 kg kanabis në Delvinë, pranga shoferit nga Berati

  Sekuestrohen 325 kg kanabis në Delvinë, pranga shoferit nga Berati

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Gjatë aksionit të koduar “Ndryshe” janë sekuestruar 325 kilogramë kanabis sativa

Read Full Article

Shpërndanin drogë në Tiranë, pranga 16 personave, ndër ta “i forti i Myslym Shyrit”

  Shpërndanin drogë në Tiranë, pranga 16 personave, ndër ta “i forti i Myslym Shyrit”

Hetimi i gjatë i Forcave të Antidrogës ka çuar në arrestimin e tre personave në Tiranë, një ndër ta është

Read Full Article

Ekzekutimi i Elton Çiças, shkak prishja e pazareve të drogës. Autori ishte në shërbim prove

  Ekzekutimi i Elton Çiças, shkak prishja e pazareve të drogës. Autori ishte në shërbim prove

Prishja e pazareve të drogës është motivi i vrasjes mafioze të ndodhur më 1 maj në lokalin “De Niro” në

Read Full Article

Krujë, sekuestrohen drogë, armë dhe automjete

  Krujë, sekuestrohen drogë, armë dhe automjete

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Policia e Krujës ka vënë në pranga një person nën akuzën

Read Full Article

“Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

  “Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimeve për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) kanë finalizuar

Read Full Article

Avioni me drogë në Itali, zbulohet emri i shqiptarit tjetër të përfshirë

  Avioni me drogë në Itali, zbulohet emri i shqiptarit tjetër të përfshirë

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me avionin me drogë që u kap nëntë muaj më parë në Torino të

Read Full Article

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 7 persona në Korçë

  Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen 7 persona në Korçë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Policia e Korçës ka vënë në pranga shtatë persona dhe ka

Read Full Article

Europol: 17 të arrestuar në operacionin kundër trafikut të drogës, ndër ta 6 shqiptarë

  Europol: 17 të arrestuar në operacionin kundër trafikut të drogës, ndër ta 6 shqiptarë

Rrjeti europian i policisë bën me dije se në kuadër të aksionit kundër trafikut të drogës, janë vënë në pranga

Read Full Article