Blitz

Tag "Dritero Agolli"

Universiteti i Tiranës nderon Dritëro Agollin me “Doctor Honoris Causa”

    Universiteti i Tiranës nderon Dritëro Agollin me “Doctor Honoris Causa”

Senati Akademik i Rektoratit të Universitetit të Tiranës ka nderuar shkrimtarin Dritëro Agolli me çmimin “Doctor Honoris Causa”. Të pranishëm në ceremoni ishin ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla,

Read Full Article

FSHF me fushatë unike, fanella të personalizuara për Ismail Kadare dhe Dritëro Agollin

    FSHF me fushatë unike, fanella të personalizuara për Ismail Kadare dhe Dritëro Agollin

Një fushatë unike e Federatës Shqiptare të Futbollit synon promovimin e Kombëtares shqiptare përtej futbollit. Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, është takuar me dy ikonat e njohura të letërsisë shqipe,

Read Full Article