Blitz

Tag "Dhunim"

Kosovë, prindërit dhunojnë vajzën në oborrin e shkollës

    Kosovë, prindërit dhunojnë vajzën në oborrin e shkollës

Një rast dhune është filmuar në një shkollë në Rahovec të Kosovës. Vajza me iniciale SH.B. është nxjerrë me dhunë deri në oborrin e shkollës nga prindërit e saj, të

Read Full Article

Nëna denoncon: Ma dhunojnë fëmijën në shkollë. Askush s’mban përgjegjësi

    Nëna denoncon: Ma dhunojnë fëmijën në shkollë. Askush s’mban përgjegjësi

Një nënë e një fëmije 5 vjeç ka denoncuar dhunën që ushtrohet ndaj të birit, i cili ndjek ciklin parashkollor në shkollën “Shyqyri Peza” në Kombinat. Në një intervistë për

Read Full Article

Dhunohet rëndë biznesmeni i huaj, Beqaj dhe Ekonomi e vizitojnë në spital

    Dhunohet rëndë biznesmeni i huaj, Beqaj dhe Ekonomi e vizitojnë në spital

Një biznesmen libanez me pasaportë amerikane është dhunuar rëndë nga persona të paidentifikuar ende, gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri. Ai është dërguar menjëherë në një spital privat në vend

Read Full Article

Akuzoi të atin për përdhunim, e ëma: Nuk është e vërtetë, vajza ka sajuar

    Akuzoi të atin për përdhunim, e ëma: Nuk është e vërtetë, vajza ka sajuar

Një 15-vjeçare me inicialet F. G. akuzoi në nëntor 2015 babanë e saj se e kishte dhunuar dhe abuzuar seksualisht. Ai u vu menjëherë në prangat e policisë pas kallëzimit të

Read Full Article

Dhunoi 3-vjeçarin, lihet në burg Anjeza Shabani: Më ngritën kurth

    Dhunoi 3-vjeçarin, lihet në burg Anjeza Shabani: Më ngritën kurth

Në seancën e sotme gjyqësore, Gjykata e Apelit vendosi të lërë në burg pronaren e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, e akuzuar për dhunimin e një të mituri në forma të

Read Full Article