Blitz

Tag "Deputete"

“Tony Montana”-t tanë që s’ua bën syri tërr

    “Tony Montana”-t tanë që s’ua bën syri tërr

Të rinj të përkëdhelur nga jeta, që s’e dinë vërtet ç’do të thotë të jetosh! E gjithë jeta e tyre përshkohet nga luksi, adrenalina që të fal shpejtësia, xhepi i

Read Full Article

Zbardhen pasuritë, ja deputetët me më shumë të ardhura

Zbardhen pasuritë, ja deputetët me më shumë të ardhura

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 “Open Data Albania” ka bërë një renditje të deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë që kanë përfituar më tepër të ardhura gjatë

Read Full Article

Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

    Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

Pavarësisht apelit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të saj, Isa Mustafa, deputetë brenda koalicionit refuzojnë të votojnë demarkacionin. Seanca e përcaktuar për t’u zhvilluar këtë të enjte

Read Full Article

Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

    Lu letër 140 deputetëve: Votoni reformën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, u është drejtuar me një letër të gjithë deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë lidhur me reformën në drejtësi. Në

Read Full Article

Kosovë, Kuvendi miraton në parim dy projektligjet për EULEX-in

    Kosovë, Kuvendi miraton në parim dy projektligjet për EULEX-in

Në seancën e sotme, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim dy projektligjet lidhur me vazhdimin e mandatit të EULEX-it. Pas miratimit në mbledhjen e qeverisë dhe procedimit

Read Full Article

Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

    Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

Në seancën e kësaj të premteje, shumica dërrmuese në parlamentin turk ka miratuar heqjen e imunitetit parlamentar për deputetët prokurdë. Kryetari i Parlamentit, Ismail Kahraman, deklaroi se janë mbledhur më

Read Full Article

Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

    Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të zbardhë formularët e dekriminalizimit të plotësuar nga zyrtarët që janë subjekt i ligjit të dekriminalizimit. Ky vendim është marrë pas kërkesës së kreut

Read Full Article