Blitz

Tag "denim"

Përdhunoi të bijën 15-vjeçare, 10 vjet burg babait monstër

    Përdhunoi të bijën 15-vjeçare, 10 vjet burg babait monstër

Në seancën e sotme gjyqësore, Gjykata e Tiranës e ka dënuar me 10 vite burg shtetasin Fatos Gurakuqi, që akuzohet se ka abuzuar seksualisht me të bijën 15-vjeçare. Ky vendim

Read Full Article

Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

    Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

Nga Anduena Llabani Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tretë, ngjarje e ndodhur në dt. 01.10.2015,

Read Full Article

Vrau nga pakujdesia 15-vjeçarin, lihet në fuqi dënimi për ish-shefin e Antiterrorit

    Vrau nga pakujdesia 15-vjeçarin, lihet në fuqi dënimi për ish-shefin e Antiterrorit

Nga Anduena Llabani Gjykata e Apelit Shkodër vendosi të lërë në fuqi dënimin me 5 vite burg për ish-shefin e Antiterrorit në Drejtorinë e Policisë Lezhë, Skënder Seferi. Trupi gjykues pranoi kërkesën

Read Full Article

Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

    Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

Agjencia e lajmeve “Anadolu” ka bërë të ditur kërkesën e prokurorëve turq, të cilët, përveç dy dënimeve të përjetshme, kanë kërkuar që kleriku Fethullah Gulen të dënohet me 1900 vite

Read Full Article

Dënim me burg për Lionel Messi-n

    Dënim me burg për Lionel Messi-n

Për Lionel Messi-n telashet nuk paskan të mbaruar! Ditën e sotme është dhënë dënimi për lojtarin e Barcelonës dhe të atin e tij nga Gjykata e Katalonias, e cila u

Read Full Article