Blitz

Tag "Demarkacion"

Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

    Kosovë, mund të shtyhet votimi i demarkacionit

Pavarësisht apelit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të saj, Isa Mustafa, deputetë brenda koalicionit refuzojnë të votojnë demarkacionin. Seanca e përcaktuar për t’u zhvilluar këtë të enjte

Read Full Article

Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

    Shtyhet “Demarkacioni”, votohet më 1 shtator

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi të votohet në seancën e 1 shtatorit. Ky vendim është marrë në mbledhjen e

Read Full Article

Demarkacioni, sërish gaz lotsjellës në Kryesinë e Kuvendit të Kosovës

    Demarkacioni, sërish gaz lotsjellës në Kryesinë e Kuvendit të Kosovës

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për shkak të gazit lotsjellës që është hedhur sërish. Në mbledhjen e sotme pritet që të procedohet ratifikimi i demarkacionit të

Read Full Article

Kosovë, eksploziv në banesën e kryetarit të Komisionit Qeveritar për Demarkacionin

    Kosovë, eksploziv në banesën e kryetarit të Komisionit Qeveritar për Demarkacionin

Policia e Kosovës bën me dije se dyshohet për vendosjen e një mjeti shpërthyes në shtëpinë e kreut të Komisionit qeveritar për demarkacionin, Murat Meha. Burime të policisë bëjnë me

Read Full Article

Qeveria dërgon demarkacionin në kuvend, Vetëvendosja përgatitet për protestë

    Qeveria dërgon demarkacionin në kuvend, Vetëvendosja përgatitet për protestë

Në mbledhjen e ditës së sotme, Qeveria e Kosovës ka proceduar marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi për ratifikim në kuvend. Në fjalën e tij, kreu i kabinetit qeverisës,

Read Full Article

Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

    Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë braktisur sallën kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë fjalën në debatin për demarkacionin. Nga salla është larguar edhe nënkryetarja e kuvendit, Aida Derguti.

Read Full Article

BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

    BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

Pas shqyrtimit të parë të ministrave të Brendshëm të BE-së për liberalizimin e vizave me Kosovën, Brukseli ka deklaruar se ka dy kushte që duhet të përmbushen: demarkacioni i kufirit

Read Full Article

Ratifikimi i demarkacionit, opozita kosovare paralajmëron kundërshtimin në Kuvend dhe në shesh

    Ratifikimi i demarkacionit, opozita kosovare paralajmëron kundërshtimin në Kuvend dhe në shesh

Opozita kosovare ka bërë të ditur se do të rikthehet në Kuvend në ditën që do të ratifikohet Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi. Ndërkohë që qeveria pritet ta

Read Full Article