Blitz

Tag "Cool"

Çfarë duhet të fshini nga Iphone për të krijuar më shumë hapësirë bosh?

    Çfarë duhet të fshini nga Iphone për të krijuar më shumë hapësirë bosh?

Dëshironi që të shkarkoni një App të ri, por në ekranin tuaj të Iphone-it ju del “Storage Almost full” që do të thotë që ju nuk keni më hapësirë në

Read Full Article

Dashuria triumfon! Lojtarja e rugby-t merr propozim për martesë në Lojërat Olimpike

    Dashuria triumfon! Lojtarja e rugby-t merr propozim për martesë në Lojërat Olimpike

Lojtarja braziliane e rugby-t, Isabela Cerullo, ka marrë një propozim për martesë në Lojërat Olimpike në Rio de Janeiro. Marjorie Enya, e dashura e Cerullo-s prej 2 vitesh dhe menaxherja

Read Full Article

Robert De Niro do të hapë Festivalin e Filmit në Sarajevë

    Robert De Niro do të hapë Festivalin e Filmit në Sarajevë

Festivali i Filmit në Sarajevë do të hapet me aktorin dhe producentin Robert De Niro. Aktorit do t’i jepet çmimi për arritjet e jetës dhe për kontributin e tij në

Read Full Article

Jamie Dornan: “Një fëmijë është si një kafshë, dy janë si një kopsht zoologjik”

    Jamie Dornan: “Një fëmijë është si një kafshë, dy janë si një kopsht zoologjik”

Aktori Jamie Dornan ka folur për jetën e tij dhe rolin e atësisë. Ai është një baba i ri dhe me pak përvojë. Në nëntor 2013, bashkëshortja e tij, Amelia

Read Full Article

Oktapod me domate dhe kaperi

    Oktapod me domate dhe kaperi

Për këtë recetë përdorni  domatet e freskëta dhe i pritini në kubikë shumë të vegjël. Mund të përdorni edhe domatet që janë në kuti. Përbërësit: 1 oktapod rreth 1 kile 1

Read Full Article

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 17 Blogerë të ndryshme nga e gjithë bota postojnë foto të ndryshme në Instagram. Ata prezantojnë veshje të përshtatshme për çdo sezon.

Read Full Article

10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

    10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Dieta detoks ka për qëllim të pastrojë trupin nga efektet negative të kimikateve industriale, pesticideve, tymit, ndotësve të tjerë dhe metaleve.

Read Full Article

(Intervistë) Klodiana Shala: Pak emocione mund të krahasohen me këtë moment!

    (Intervistë) Klodiana Shala: Pak emocione mund të krahasohen me këtë moment!

Sot në ambientet e Presidencës është zhvilluar një ceremoni, ku presidenti Nishani ka dekoruar me titullin “Mjeshtër i madh” atleten e njohur Klodiana Shala. Titulli “Mjeshtër i madh” është një

Read Full Article

Irina Shayk, Sofia Vergara, Fergie dhe tani Amarda Toska…

Irina Shayk, Sofia Vergara, Fergie dhe tani  Amarda Toska…

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Emra të njohur si Irina Shayk, Sofia Vergara dhe Fergie janë

Read Full Article

Nuk keni kohë për palestër? Ja disa ushtrime që mund t’i bëni në çdo kohë

  Nuk keni kohë për palestër? Ja disa ushtrime që mund t’i bëni në çdo kohë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Filloni me nxemjen dhe më pas kërceni lart- poshtë nga një

Read Full Article

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Bëni pedikyr ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Përpara se të niseni për në plazh duhet të bëni

Read Full Article

Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

Kjo pije rekomandohet për të gjithë njerëzit që duan të humbasin peshë. Është një përzierje natyrale dhe jo e dëmshme

Read Full Article

(Intervistë) Sara Kapo: “Nëse mendon se je i denjë të jesh “celebrity”, atëherë bëhu shembull për ata që të ndjekin

  (Intervistë) Sara Kapo: “Nëse mendon se je i denjë të jesh “celebrity”, atëherë bëhu shembull për ata që të ndjekin

Kënga më e re e Florit dhe Ledrit, “Beautiful”, ka pasur shumë sukses, edhe pse ka vetëm një ditë që

Read Full Article

Çfarë mendojnë meshkujt dhe çfarë thonë ata në një takim?

  Çfarë mendojnë meshkujt dhe çfarë thonë ata në një takim?

Meshkujt janë shumë të thjeshtë në një takim. Por jo gjithmonë ata thonë atë që mendojnë. Shpeshherë për t’u dukur

Read Full Article

Jeniffer Lopez, një dedikim për viktimat e Orlandos

  Jeniffer Lopez, një dedikim për viktimat e Orlandos

Jeniffer Lopez dhe Lin Manuel Miranda kanë vendosur të bëjnë një këngë me titull “Love make the World go around”

Read Full Article

Kocë e egër në furrë me perime

  Kocë e egër në furrë me perime

Përbërësit për 2 persona 2 koca të egra rreth 400 g. secila 2-3 finokë 2 presh 3-4 kokrra patate të

Read Full Article

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Veshjet ushtarake, leopardi dhe vijat janë disa tendenca shumëvjeçare. Veshjet ushtarake

Read Full Article

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Hidratimi ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Këshilla më e mirë për të pasur një fytyrë të pastër:

Read Full Article

“One Dance” e Drake, e para në klasifikimet për “Këngën e verës” në Billboard

  “One Dance” e Drake, e para në klasifikimet për “Këngën e verës” në Billboard

Billboard ka cilësuar “One Dance” të Drake si “Këngën e verës”. Kjo këngë është e para në klasifikimet e 5

Read Full Article

Karkaleca me kripë dhe marinaturë

  Karkaleca me kripë dhe marinaturë

Sot po ju shkruaj një tjetër recetë të karkalecave me kripë. Te kripa kam shtuar të bardhën e vezës, siç bëj edhe

Read Full Article

Këto veshje do t’ju tregojnë gjithmonë elegante

Këto veshje do t’ju tregojnë gjithmonë elegante

Ekspozoni supet ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Bluzat me supet jashtë janë “in” i momentit. Gjithashtu ato

Read Full Article
1 2 3 22