Blitz

Tag "ceshtja came"

PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

    PDIU kundër qëndrimit të Metës në Greqi: Merrni deputetë që përfaqësojnë qytetarët çamë

Në seancën e sotme plenare, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, i është kundërvënë kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Duke iu referuar vizitës zyrtare të Metës

Read Full Article

Deklarata e Hahn për çështjen çame, reagon Greqia: E papranueshme, kërkojmë shpjegim

    Deklarata e Hahn për çështjen çame, reagon Greqia: E papranueshme, kërkojmë shpjegim

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së komisionerit europian Johannes Hahn. Ky i fundit u shpreh gjatë një seance dëgjimore me uerodeputët se çështja

Read Full Article