Blitz

Tag "Çameria"

Shpallet sot pavarësia e Çamërisë

    Shpallet sot pavarësia e Çamërisë

Ditën e sotme do të shpallet pavarësia e Çamërisë. Pritet që këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe ai arvanitas, të shpallin pavarësinë dhe të zgjedhin institucionet udhëheqëse që do të

Read Full Article

Kotzias në Tiranë: Nuk i kemi përzënë çamët. Bushati: Këndvështrime të ndryshme

    Kotzias në Tiranë: Nuk i kemi përzënë çamët. Bushati: Këndvështrime të ndryshme

Në konferencën e përbashkët për shtyp pas zhvillimit të takimit kokë më kokë Kotzias-Bushati, dy ndër çështjet që u prekën ishin çështja çame dhe ajo për ligjin e luftës. Në

Read Full Article

“Çamëria” bllokon rrugën gjatë vizitës së ministrit grek, përplaset me policinë

    “Çamëria” bllokon rrugën gjatë vizitës së ministrit grek, përplaset me policinë

Me rastin e vizitës së Ministrit të Jashtëm grek Nikos Kotzias, shoqata “Çamëria” është mbledhur përpara Ministrisë së Jashtme ku ka nisur protestën. Protestuesit kanë bllokuar rrugën, ndërkohë që kreu

Read Full Article

Kotzias viziton sot Tiranën, ja axhenda e vizitës zyrtare

    Kotzias viziton sot Tiranën, ja axhenda e vizitës zyrtare

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, viziton ditën e sotme Shqipërinë. Gjatë takimeve të planifikuara në Tiranë, pritet të diskutohen çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në axhendën

Read Full Article