Blitz

Tag "BUJAR NISHANI"

Parku i Lojërave tek Liqeni, Nishani: Do të hetohet nga ekspertët ndërkombëtarë

    Parku i Lojërave tek Liqeni, Nishani: Do të hetohet nga ekspertët ndërkombëtarë

Gjatë një takimi që zhvilloi me përfaqësues të AKIP dhe qytetarë, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, bëri të ditur se përfaqësues të Konventës sëAarhusit, ekspertë ndërkombëtarë, do të hetojnë çështjen

Read Full Article

Nishani për ligjin e mbetjeve urbane: Do të flas në fund

    Nishani për ligjin e mbetjeve urbane: Do të flas në fund

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, është shprehur se do ta thotë fjalën e tij për ligjin e importit të mbetjeve pasi të kenë përfunduar konsultat me ekspertë të

Read Full Article

Nishani në Bruklin, përuron shtatoren e Nënë Terezës

    Nishani në Bruklin, përuron shtatoren e Nënë Terezës

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork (New York), Presidenti i Republikës së Shqipërisë ishte i ftuar Kishën e Saint Athanasiusit në Bruklin (Brooklyn), ku mori pjesë në meshën e

Read Full Article

Nishani në OKB: Mbështesim aksionet për paqen

    Nishani në OKB: Mbështesim aksionet për paqen

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka mbajtur fjalën e tij në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Ai u shpreh se Shqipëria u qëndron besnike parimeve të OKB-së dhe

Read Full Article

Nishani letër ngushëllimi Mattarella-s: Lutem të mos ketë viktima të tjera

    Nishani letër ngushëllimi Mattarella-s: Lutem të mos ketë viktima të tjera

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka shprehur ngushëllimet Presidentit Matarella për tërmetin që goditi qytetet në Italinë qendrore, lëkundje që shkaktuan dhjetëra viktima dhe dëme të shumta

Read Full Article

Nishani firmos dekretin, krerët e Vetëvendosjes përfitojnë nënshtetësinë shqiptare

    Nishani firmos dekretin, krerët e Vetëvendosjes përfitojnë nënshtetësinë shqiptare

Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë kanë përfituar nënshtetësinë shqiptare në sajë të firmosjes së dekretit nga Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani. Mësohet se kanë përfituar nënshtetësinë me procedurë të

Read Full Article

Përmbytjet në Maqedoni, presidenti Nishani i shpreh ngushëllimet homologut Ivanov

    Përmbytjet në Maqedoni, presidenti Nishani i shpreh ngushëllimet homologut Ivanov

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka shprehur ngushëllimet presidentit Ivanov për viktimat e shkaktuara nga përmbytjet në Maqedoni, dëmet e shkaktuara dhe lëndimet në njerëz. “I nderuar

Read Full Article

Nishani në 70-vjetorin e ANNO: Diaspora të bëhet pjesë e administratës në vend

    Nishani në 70-vjetorin e ANNO: Diaspora të bëhet pjesë e administratës në vend

I pranishëm në 70-vjetorin e krijimit të Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikano (ANNO), Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, vlerësoi kontributin në rang botëror të shqiptarëve dhe theksoi se shqiptarët e

Read Full Article

Nishani për konfliktin me PS-në për Dibrën: Data e zgjedhjeve, e përcaktuar automatikisht nga Kushtetuesja

  Nishani për konfliktin me PS-në për Dibrën: Data e zgjedhjeve, e përcaktuar automatikisht nga Kushtetuesja

Në konferencën për mediat, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka reaguar për çështjen e zgjedhjeve në Dibër dhe

Read Full Article

Presidenti Nishani dekoron dy aktoret më të dashura për fëmijët, me titullin “Mjeshtër i madh”

Presidenti Nishani dekoron dy aktoret më të dashura për fëmijët, me titullin “Mjeshtër i madh”

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Ka qenë një ditë vlerësimesh kjo e sotmja për Presidentin e

Read Full Article

Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

  Pajisja përgjuese, Presidenti Nishani takon kryeprokurorin Llalla

Skandali i përgjimeve ka mbledhur edhe Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishanin dhe kryeprokurorin Adriatik Llalla. Mësohet se temë

Read Full Article

Dekretohen rektorët e rinj, Presidenti Nishani: Profesorati i triumfoi trysnisë së krimit

  Dekretohen rektorët e rinj, Presidenti Nishani: Profesorati i triumfoi trysnisë së krimit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka dekretuar sot rektorët e rinj të universiteteve në gjithë vendin. Në fjalën

Read Full Article

Presidenti dekoron Ismail Kadarenë me “Dekoratën e flamurit kombëtar”

  Presidenti dekoron Ismail Kadarenë me “Dekoratën e  flamurit kombëtar”

  Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar sot shkrimtarin e mirënjohur Ismail Kadare, me titullin e lartë “Dekorata e flamurit kombëtar”.

Read Full Article

Veliaj: Nishani, njeri i lig, keqpërdori pushtetin. Fasada e stadiumit s’do preket

  Veliaj: Nishani, njeri i lig, keqpërdori pushtetin. Fasada e stadiumit s’do preket

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i është përgjigjur disa pyetjeve të moderatorit Blendi

Read Full Article

Nishani i jep shtetësinë shqiptare dy politikanëve kosovarë

  Nishani i jep shtetësinë shqiptare dy politikanëve kosovarë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë i ka dhënë shtetësinë shqiptare dy figurave të njohura të politikës në Kosovë, kryetarit të

Read Full Article

Presidenti Nishani uron Pashkët, risjell në vëmendje bashkëjetesën fetare

  Presidenti Nishani uron Pashkët, risjell në vëmendje bashkëjetesën fetare

Me rastin e Festës së Pashkëve që festojnë sot besimtarët ortodoks, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka uruar këta të

Read Full Article

Nishani me Tusk: Shqipëria, e vendosur në përmbushjen e detyrimeve ndaj BE-së

  Nishani me Tusk: Shqipëria, e vendosur në përmbushjen e detyrimeve ndaj BE-së

Gjatë një konference të përbashkët me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nisahni, kreu i Këshillit të Europës, Donald Tusk,

Read Full Article

Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

  Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka zhvilluar një takim kokë më kokë me Presidentin e parlamentit të Gjermanisë,

Read Full Article

Tahiri për Nishanin: “Në rresht pas SHQUP-it”

  Tahiri për Nishanin: “Në rresht pas SHQUP-it”

  Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pak minuta më parë nëpërmjet faqes së tij zyrtare në “Facebook”, lidhur me

Read Full Article

Eksodi i ’99-s, Nishani dekoron me “Nderi i Kombit” qytetin e Kukësit

  Eksodi i ’99-s, Nishani dekoron me “Nderi i Kombit” qytetin e Kukësit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka dhënë dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” qytetit të Kukësit për

Read Full Article

Debatet për parkun e liqenit, Veliaj: Turp që merresh me kënde lojërash! Nishani: Beteja me vandalët s’është e lehtë

  Debatet për parkun e liqenit, Veliaj: Turp që merresh me kënde lojërash! Nishani: Beteja me vandalët s’është e lehtë

Gjatë një konsultimi me qytetarët për projektin te sheshi “Skënderbej”, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se presidenti Nishani është duke u

Read Full Article