Blitz

Tag "Bombardime"

Turqia kundër ISIS dhe kurdëve, dërgon tanke në Siri

    Turqia kundër ISIS dhe kurdëve, dërgon tanke në Siri

Një ditë më parë, u bë me dije se Turqia do të godiste Shtetin Islamik dhe milicët kurdë në Siri, vendim që merret pak ditë pas tragjedisë të ndodhur gjatë

Read Full Article

Hakmerret Turqia, bombardon ISIS dhe kurdët në Siri

    Hakmerret Turqia, bombardon ISIS dhe kurdët në Siri

Turqia ka vendosur të hakmerret ndaj Shtetit Islamik dhe kurdëve pas sulmit të pak ditëve më parë në Gaziantep. Ajo ka sulmuar ISIS dhe grupet militante kurde në Siri, ndërkohë

Read Full Article

Avionët luftarakë danezë bombardojnë për herë të parë ISIS-in në Siri

    Avionët luftarakë danezë bombardojnë për herë të parë ISIS-in në Siri

Avionët luftarakë danezë kanë bombarduar për herë të parë Shtetin Islamik në Siri. Lajmi është bërë i ditur këtë të premte nga ushtria daneze, e cila është shprehur se Danimarka

Read Full Article

Ushtria anti-ISIS bombardon fshatin me civilë

Ushtria anti-ISIS bombardon fshatin me civilë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 7   Ditën e djeshme, ushtria e koalicionit anti-ISIS ka sulmuar një fshat në Sirinë Veriore duke vrarë rreth 73 civilë, 35

Read Full Article

(Foto) Afganistani pas luftës. A ka jetë mes “ferrit”?

(Foto) Afganistani pas luftës. A ka jetë mes “ferrit”?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 13 Zakonisht, në vendet që janë gjendur për dekada me radhë në presionin e luftës, ekziston një gjendje “e acartë”, që do

Read Full Article