Blitz

 Breaking News

Ofendoi tifozët e Arsenal-it, Granit Xhaka reagon duke sqaruar situatën

Ofendoi tifozët e Arsenal-it, Granit Xhaka reagon duke sqaruar situatën
November 01
15:06 2019

 

Kapiteni i Arsenalit reagoi me zemërim pasi zëvendësimi i tij gjatë barazimit 2-2 të Arsenalit me Crystal Palace të dielën u përshëndet nga brohoritjet sarkastike.

Granit Xhaka ka fajësuar kërcënimet me vdekje për familjen e tij për reagimin e tij të jashtëzakonshëm ndaj tifozëve të Arsenalit në Emirate.

Xhaka bërtiti “p*rdhuni” para tifozëve përpara se të hiqte fanellën e tij dhe të largohej me vrap nga fusha.

Pas ngjarjes, Unai Emery, menaxheri i klubit  i kërkoi Xhakës që të bënte një kërkim falje . Ende nuk dihet nëse Xhaka do të gnjitet në fushë pas këtij veprimi, në ndeshjen e ardhshme.

Xhaka ka bërë mbrëmjen e djeshme një prononcim mbi këtë ngjarje në Instagram-in e tij duke e shpjeguar situatën kështu:

“Pasi mora pak kohë për të reflektuar atë që ndodhi pasditen e së dielës, unë do të doja tju jap një shpjegim sesa thjesht një përgjigje të shpejtë. ‘Skenat që ndodhën rreth zëvendësimit tim më kanë tronditur thellë. E dua këtë klub dhe gjithmonë jap 100% në fushë dhe jashtë saj. Keqkuptimi nga fansat, dhe komentet e përsëritura abuzive në ndeshjet dhe në mediat sociale gjatë javëve dhe muajve të fundit më kanë lënduar thellë. Njerëzit kanë thënë gjëra si” Ne do t’ju thyejmë këmbët “,” Do të vrasim gruan tënde “dhe” Uroj që vajza jote të ketë kancer “. ‘Kjo më ka acaruar dhe kam arritur pikën e nacarimit  kur ndjeva refuzimin në stadium të dielën.’

Në këtë situatë, unë e lashë veten të rrëmbehem dhe të reagoj në një mënyrë që tregoi mungesë respekti për grupin e tifozëve që mbështesin klubin tonë, ekipin tonë dhe mua. Ky nuk ka qenë qëllimi im dhe më vjen keq nëse kjo është ajo që menduan njerëzit. Dëshira ime është që të arrijmë në një pikë ku ka respekt të ndërsjellë, duke kujtuar pse e duam këtë lojë në radhë të parë. Le të ecim përpara pozitivisht së bashku. “

Share