Blitz

 Breaking News

Ndahet nga jeta në moshën 38-vjeçare, ish-kampionia e botës në Volejboll!

Ndahet nga jeta në moshën 38-vjeçare, ish-kampionia e botës në Volejboll!
October 27
13:04 2018

Related image

Ish kampionia e botës në Volejboll, Sara Anzanello është ndarë nga jeta pas sëmundjes të rëndë të hepatitit në mëlçi dhe leucemisë.

Sportistja italiane është diagnostikuar në vitin 2013 ku dhe vendosi të tërhiqej nga sporti për tu kuruar nga kanceri i mëlçisë, porn ë 2017 asaj ju shfaq edhe sëmundja e mëlçisë. Të cilës nuk mundi ti shpëtonte.

Anzanello është shpallur 3 herë kampione bote në Volejboll./Blitz.al/

 

Share