Blitz

 Breaking News

Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e ardhshme

Arrihet marrëveshja, Edi Reja trajner i kombëtares për katër vitet e ardhshme
November 20
13:06 2019

SIpas Top Channel i vetmi detaj që nuk po binin palët dakord ishte afati i kontratës, ku Reja kërkonte kontratë 2 vjeçare ndërsa Federanta i ofronte kontratë 4 vjeçare.

Reja e mori kombëtaren pas shkarkimit të Kristian Panuçit dhe në 8 ndeshje arriti që të grumbullonte 10 pikë.

Ai pritet që të fitojë 25 mijë euro në muaj, 300 mijë euro në vit, 1.2 milion euro deri në fund të kontratës.

Kontrata e teknikut 74 vjeçar do të përfundojë në vitin 2024.

Share