Blitz

 Breaking News

VIP-at që kanë reaguar për vdekjen e Anita Takes

VIP-at që kanë reaguar për vdekjen e Anita Takes
January 13
17:34 2017

2017-a ka nisur jo mirë për artin shqiptar, pasi një prej zërave më të njohur dhe më të bukur shqiptarë, Anita Take, ndërroi jetë pasditen e djeshme.

Take, e njohur për “Kënga e nënës”, “Në bankat e shkollës” etj., ka shërbyer si frymëzim për artistë të ndryshëm që sot janë në skenë dhe bëjnë muzikë. Shumë prej tyre kanë përdorur rrjetet sociale për të shprehur ngushëllimet e tyre, madje të kryejnë edhe homazhe duke shpërndarë këngë e dalje të ndryshme skenike.

Më poshtë do t’ju tregojmë disa prej personazheve që kanë reaguar për largimin nga jeta të Anita Takes. /Blitz.al/

 

  1. Eneda Tarifi

7777

 

2. Rozana Radi

15978291_10211423992426085_132388966_n

 

3. Aurela Gaçe

78

 

4. Sidrit Bejleri

15996191_10211423989866021_1493041853_n

 

5. Poni

16111565_10211423990026025_805253341_n

 

6. Irma Libohova

Capture

Share