Blitz

 Breaking News

(Video) Dueti i Ardit Gjebreas me të voglën e tij, një kujtim i veçant për Anën

(Video) Dueti i Ardit Gjebreas me të voglën e tij, një kujtim i veçant për Anën
December 10
10:11 2017

Ardit Gjebrea i është rikthyer muzikës pas shumë viteve shkëputje nga prodhimi i tyre. Prezantuesi i njohur ka emocionuar publikun në Pallatin e Kongreseve teksa këndoi një këngë me vajzën e tij Ana, gjatë natës finale të ‘Kënga Magjike’. Me tekstin e Olti Currit dhe vetë Ardit Gjebreas e me orkestrimin e Darko Dimitrov  kënga ka emocionuar publikun në Pallatin e Kongreseve.

“Duhej një motiv që unë të rikthehesha të kompozoja një këngë, ta këndoja një këngë. Ia kisha premtuar prej vitesh Annës, e cila më thoshte: babi t’i ke kënduar? Erdhi momenti që i premtova Anës që tek Kënga Magjike të këndojmë një këngë- tha Ardit Gjebrea.

Ky do të jetë një kujtim shumë i cmuar për Anën e cila kur të rritet do të ketë të ruajtur një  nga ato momente që të jepet mundësia ti përjetsosh shumë rrrallë. /Blitz.al/

Share