Blitz

 Breaking News

Shpallen nominimet e MTV Video Music Awards 2017. Ja këngëtarët që janë “kokë më kokë” me njëri-tjetrin!

Shpallen nominimet e MTV Video Music Awards 2017. Ja këngëtarët që janë “kokë më kokë” me njëri-tjetrin!
July 27
16:42 2017

Nëpërmjet postimeve në Instagram, MTV ka shpallur nominimet për spektaklin më të shikuar të verës, MTV Video Music Awards 2017. Ai që kryeson listën e të nominuarve është reperi i njohur Kendrick Lamar, i cili ka arritur të nominohet plot 8 herë, përfshirë këtu edhe “Video of the Year” dhe “Artist of the Year”.

Pas reperit, në vend të dytë renditen njëkohësisht Katy Perry dhe The Weeknd me 5 nominime secili, ndërkohë që më pas vijnë DJ Khaled, Rihanna dhe artistë të tjerë si Ed Sheeran, Ariana Grande apo Miley Cyrus.

MTV VMA 2017 priten të mbahen në 27 gusht në arenën “The Forum”, Inglewood. /Blitz.al/

 

Video of the Year

Kendrick Lamar — “HUMBLE.”

Bruno Mars — “24K Magic”

Alessia Cara — “Scars To Your Beautiful”

DJ Khaled ft. Rihanna & Bryson Tiller — “Wild Thoughts”

The Weeknd — “Reminder”

 

Artist of the Year

Bruno Mars

Kendrick Lamar

Ed Sheeran

Ariana Grande

The Weeknd

Lorde

 

Best New Artist

Khalid

Kodak Black

SZA

Young M.A

Julia Michaels

Noah Cyrus

 

Best Collaboration

Charlie Puth ft. Selena Gomez — “We Don’t Talk Anymore”

DJ Khaled ft. Rihanna & Bryson Tiller — “Wild Thoughts”

D.R.A.M. ft. Lil Yachty — “Broccoli”

The Chainsmokers ft. Halsey — “Closer”

Calvin Harris ft. Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean — “Feels”

Zayn & Taylor Swift — “I Don’t Wanna Live Forever (Fifty Shades Darker)”

 

Best Pop

Shawn Mendes — “Treat You Better”

Ed Sheeran — “Shape of You”

Harry Styles — “Sign Of The Times”

Fifth Harmony ft. Gucci Mane — “Down”

Katy Perry ft. Skip Marley — “Chained to the Rhythm”

Miley Cyrus — “Malibu”

 

Best Hip Hop

Kendrick Lamar — “HUMBLE.”

Big Sean — “Bounce Back”

Chance the Rapper — “Same Drugs”

D.R.A.M. ft. Lil Yachty — “Broccoli”

Migos ft. Lil Uzi Vert — “Bad & Boujee”

DJ Khaled ft. Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper & Lil Wayne — “I’m The One”

 

Best Dance

Zedd and Alessia Cara — “Stay”

Kygo x Selena Gomez — “It Ain’t Me”

Calvin Harris — “My Way”

Major Lazer ft. Justin Bieber and MØ — “Cold Water”

Afrojack ft. Ty Dolla $ign — “Gone”

 

Share