Blitz

 Breaking News

Samiti që bën bashkë personazhet shqiptarë më me influencë, zbuloni listën e plotë

Samiti që bën bashkë personazhet shqiptarë më me influencë, zbuloni listën e plotë
May 01
21:37 2019

“Global Woman Summit” organizon për herë të katërt samitin ndërkombëtar dedikuar njerëzve më me influencë. I organizuar në Londër në datat 13-14 Korrik, nga shqiptarja Mirela Sulo, Samiti ka shpallur listat përkatëse për çdo vend.

Krahë personaliteteve nga e gjithë bota, ndodhen dhe ata nga Shqipëria dhe Kosova, që kanë dhënë kontribut në fusha të ndryshme. Publiku mund të votojë në website-in zyrtar për të preferuarin e tij. (Kliko këtu)

Çmimi “Celebrity”: Klea Huta, Albana Osmani, Ilva Tare, Rudina Xhunga, Rudina Magjistari, Vera Grabocka

Çmimi “Leadership”: Mirela Arqimandriti, Sevim Arbana, Iris Luarasi, Edlira Cepani, Grida Duma,Eglanita Gjermeni

Çmimi “Aspirational”: Artenisa Ozaj, Estela Koni, Brunilda Zllami, Anila Kalleshi, Fleora Shkembi, Nikoleta Kovaci

Çmimi “Inspirational”: Alketa Vejsiu, Inva Mula, Ema Andrea, Elia Zaharia, Arbana Osmani, Mira Meksi

Çmimi “Influencer”: Linda Rama, Holta Dulaku, Vjollca Hoxha, Monika Kryemadhi, Liri Berisha, Flutura Açka

Çmimi “Enterpreneur”: Miriana Kuka, Donika Mici, Alba Ginaj, Anisa Skendaj, Vilma Nushi

Çmimi “Honorary”: Tinka Kurti, Nevila Nika, Margarita Xhepa, Annisa Markarian, Majlinda Bregu, Elvira Dones

Çmimi “Corporate”: Bona Marku, Sonila Toptani, Arlinda Çausholli, Greta Xhaferraj, Miranda Citozi, Argita Totozani

Ndërkohë, krahë çmimeve për gratë shqiptare më me influencë, ka një çmim të veçantë “Global Man Award”. Në këtë listë ndodhen Flori Mumajesi, Adi Krasta, Hetem Ramadani, Blendi Fevziu, Ermal Mamaqi dhe Vasil Naci.

/Blitz.al/

Share