Blitz

 Breaking News

Rudina Xhunga rikthehet në Top Channel

Rudina Xhunga rikthehet në Top Channel
January 11
19:03 2017

Pasditen e sotme, moderatorja e njohur Rudina Xhunga ka qenë e ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel”.

Në studion e emisionit ajo ka promovuar librin e saj më të ri me titull “Përrallat e Pitilushes”.

Rudina ka qenë moderatore e emisionit “Shqip” në Top Channel dhe largimi i saj nga ky televizion është komentuar shumë në media. Aktualisht gazetarja e njohur është duke drejtuar emisionin “Dritare” në Vizion Plus.

Ndonëse e suksesshme në moderim, Xhunga nuk ka lënë pas dore  as pasionin e saj për letërsinë dhe këtë herë ajo ka vendosur të prezantojë një tjetër botim, siç është “Përrallat e Pitilushes”./Blitz.al/

ru

Share