Blitz

 Breaking News

“Nxehet” Brazili, konkurrentet e “Miss Bumbum” shfaqin hiret në rrugët e Sao Paolos

“Nxehet” Brazili, konkurrentet e “Miss Bumbum” shfaqin hiret në rrugët e Sao Paolos
August 08
13:12 2017

“Miss Bumbum” është një nga eventet më të diskutuara nga mediat rozë në botë për vetë faktin se aty marrin pjesë vajzat me sharme trupore mahnitëse, fotografitë e të cilave pushtojnë çdo vit faqet e mediave rozë më prestigjioze.

Këtë të hënë, temperaturat në Sao Paolo “janë rritur” nga bukuroshet konkurrente të miss-it, të cilat pozuan të pasmet e tyre gjatë organizimit.

Ky është viti i gjashtë i konkursit ku garojnë përfaqësuese nga 27 shtetet e Brazilit, edhe pse ka pasur aplikime të shumta për të qenë pjesë e finales së madhe.

Organizatorët kanë thënë se eventi synon ekspozimin e mrekullive braziliane që përfaqësojnë idealin e bukurisë së vajzave të Brazilit.

Në këtë konkurs kanë marrë pjesë edhe vajza me aftësi të kufizuara.

“Natyrisht që ne mund të flasim për konkursin bum-bum si marketing, si një lloj kartoline të grave braziliane, por ne flasim edhe për bukurinë dhe gjithëpërfshirjen sociale”,- ka thënë njëri nga organizatorët.
Garueset në konkursin “Miss Bumbum” duhet të provojnë se nuk u janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale për të modifikuar të pasmet e tyre.

Më poshtë fotografitë nga konkursi i famshëm:

Share