Blitz

 Breaking News

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi
October 11
08:48 2018

Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. SipasBallkanweb, lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë.

Fatos Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për poezi. Në vitin 2008 e fitoi ‘Kurorën e artë’ në manifestimin poetik Mbrëmjet e poezisë strugane dhe është i pari poet shqiptar që e ka fituar këtë shpërblim./Blitz.al/

Share