Blitz

 Breaking News

Moderatorja e njohur sportive pranon: “Futbolli në Shqipëri manipulohet”

Moderatorja e njohur sportive pranon: “Futbolli në Shqipëri manipulohet”
July 15
20:08 2017

Image result for enkeleda zeko

Këtë të shtunë në emisionin “Thumb” me Aulonën dhe Fatmën ka pasur të ftuar personazhe nga fusha të ndryshme të artit dhe kulturës.

Midis tyre ka qenë edhe gazetarja e njohur sportive Enkeleida Zeko. Mes shumë gjërash që ndoshta më parë nuk i keni ditur gazetarja na ka treguar edhe për gjendjen e futbollit në vend. Ajo është pyetur nga gazetari nëse manipulohet futbolli në Shqipëri.

Enkeleida ka qenë mjaft e prerë në përgjigjen e saj dhe ka thënë:
“Çdo gjë është e manipulueshme dhe kur është e manipulueshme edhe futbolli manipulohet”.

Pra, kur këtë e thotë një gazetare sportive nënkuptojmë se zërat për manipulim qenkan të vërtetë./Blitz.al/

Share