Blitz

 Breaking News

Lista e të nominuarve dhe fituesve të MTV EMA 2018, triumfon Camila Cabello!

Lista e të nominuarve dhe fituesve të MTV EMA 2018, triumfon Camila Cabello!
November 05
12:48 2018

Camila Cabello ka triumfuar mbrëmjen e djeshme në MTV EMA 2018, ku ka fituar katër çmime. “Këngëtarja e “Havana” u shpall fituesja e këtij viti duke qenë se rrëmbeu disa prej çmimeve më të mëdha. Por veç këtyre shumë këngëtarë kanë marrë çmime në kategori të ndryshme.

Më poshtë mund të shihni listën e plotë të të nominuarve dhe të fituesve:

Best Video (Video më e mirë)

Camila Cabello ft. Young Thug – “Havana”
Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
Childish Gambino -“This Is America”
Lil Dicky ft. Chris Brown – “Freaky Friday”
The Carters – “APES**T”

Best Song (Kënga më e mirë)

Camila Cabello ft. Young Thug – “Havana”
Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
Bebe Rexha ft. Florida Georgia Line – “Meant to Be”
Drake – “God’s Plan”
Post Malone ft. 21 Savage “rockstar”

Best Pop (Pop-i më i mirë)

Dua Lipa 
Ariana Grande
Camila Cabello
Hailee Steinfeld
Shawn Mendes

Best New Artist (Artisti më i mirë)

Cardi B
Anne-Marie
Bazzi
Hayley Kiyoko
Jessie Reyez

Best Look (Imazhi më i mirë)

Nicki Minaj
Cardi B
Dua Lipa
Migos
Post Malone

Best Hip Hop (Hip Hop-i më i mirë)

Nicki Minaj
Drake
Eminem
Migos
Travis Scott

Best Live (Live më i mirë)

Shawn Mendes
Ed Sheeran
Muse
Pink
The Carters

Best Rock (Rock-u më i mirë)

5 Seconds of Summer
Foo Fighters
Imagine Dragons
Muse
U2

Best Alternative (Alternativ-i më i mirë)

Panic! at the Disco
Fall Out Boy
The 1975
Thirty Seconds to Mars
Twenty One Pilots

Best Electronic (Electronic-u më i mirë)

Marshmello
Calvin Harris
David Guetta
Martin Garrix
The Chainsmokers

Biggest Fans (Fansat më të mëdhenj)

BTS
Camila Cabello
Selena Gomez
Shawn Mendes
Taylor Swift

Best World Stage (Skena më e mirë botërore)

Clean Bandit MTV Crashes Plymouth, U.K. 2017
Charli XCX MTV Crashes Plymouth, U.K. 2017
David Guetta Trafalgar Square, U.K. 2017
Jason Derulo Isle of MTV, Malta 2018
Post Malone Wireless Festival, U.K. 2018
Migos Wireless Festival, U.K. 2018
J Cole Wireless Festival, U.K. 2018
Nick Jonas MTV Spotlight @ Hyperplay, Singapore 2018

Best Push (Përpjekja më e mirë)

Grace VanderWaal (December 2017)
PRETTYMUCH (October 2017)
Why Don’t We (November 2017)
Bishop Briggs (January 2018)
Superorganism (February 2018)
Jessie Reyez (March 2018)
Hayley Kiyoko (April 2018)
Lil Xan (May 2018)
Sigrid (June 2018)
Chloe x Halle (July 2018)
Bazzi (August 2018)
Jorja Smith (September 2018)

Best U.S. Act (Akti më i mirë lokal)

Camila Cabello
Ariana Grande
Cardi B
Imagine Dragons
Post Malone

 

Share