Blitz

 Breaking News

Kush është aktori më i paguar në botë?

Kush është aktori më i paguar në botë?
July 14
16:04 2016

Dikur ka qenë një muzikant, më pas u kthye në aktor. Sipas “The Guardian”,  Dwayne “the Rock” Johnson është aktori më i paguar në botë.

Kjo është surprizuese sepse mendohej që aktori më i paguar të ishte një ndër ata aktorë që i kanë dedikuar filmit gjithë jetën e tyre.  Por ai ka punuar me shumë mençuri, që në fillimet e tij ka qenë pjesëmarrës në shumë filma të ndryshëm.  Johnson është një aktor mjaft i pëlqyer dhe shumë aktiv në rrjetet sociale.  Aktori ka 8 milionë ndjekës në Instagram, disa ndjekës më pak se Kylie Jenner.

is-the-rock-the-highest-paid-actor-in-the-world-1

Tags
Vip
Share